Ķīnas autoražotājs parāda elektrisku krosoveru, kas uzlādē baterijas 8 minūtēs

Ķīnas autoražotājs GAC parādījis elektriskās piedziņas krosoveru Aion V, kas ar vienu uzlādi spēs nobraukt līdz 1000 kilometriem, bet uzlādes process līdz 80% ilgs mazāk par 10 minūtēm.

Ķīnas luksuss elektrisko automašīnu ražotājs GAC pavēstījis, ka rudenī viens no viņu diviem elektriskajiem modeļiem, krosovers Aion V, iegūs jaunu akumulatoru uzlādes sistēmu, kas šo procesu ļaus paveikt ievērojami ātrāk.

Pircējam tiks piedāvāti divi varianti – cenu ziņā pieejamākā tehnoloģija krosovera bateriju no 0 līdz 80% ļaus uzlādēt 16 minūtēs, bet dārgākais variants – 8 minūtēs. Vēl iespaidīgāk šis piedāvājums izskatās, ja akumulatora enerģijas krājumi nav nokritušies zemāk par 30% – tādā gadījumā uzlāde līdz 80% aizņem attiecīgi vien 10 un 5 minūtes!

Vēl viena būtiska detaļa – ar pilnībā uzlādētu bateriju Aion V varēs ceļot līdz pat 1000 kilometriem, kas ir vēl vairāk nekā Tesla Model S Paid Plus, kas spēj nobraukt 837 km.

Autoražotājs apliecina, ka ātrgaitas uzlāde negatīvi neietekmē baterijas un nesamazina akumulatora darbības laiku, jo tā ir izgatavota uz grafēna bāzes.

Aion V ir interesants arī tāpēc, ka uz tā bāzes plānots krosovers ar Mitsubishi izkārtni. Šāda modeļa attēlus vasaras sākumā publicēja kopuzņēmums GAC Mitsubishi Motors, atklājot, ka krosovers ar nosaukumu Aitrek ir tehniski līdzīgs GAC Aion V.

 

Foto: Ekrānbilde no twitter.com/gac_motor

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *