Jauno automobiļu tirgus pirmā ceturkšņa rezultāti Eiropā

Izdevums best-selling-cars apkopojis statistiku par 2021.gada pirmo ceturksni.

2021. gada pirmajā ceturksnī jaunu automašīnu pārdošanas apjoms Eiropas Savienībā (ES), EBTA un Lielbritānijā salīdzinājumā ar 2020. gada pirmajiem trim mēnešiem pieauga par 0,9%, bet joprojām bija par ceturtdaļu mazāks nekā 2019. gada sākumā.

Neskatoties uz vājākiem pārdošanas rezultātiem , Vācija joprojām ir lielākais jauno automašīnu tirgus Eiropā, taču arī Francijai un Itālijai ir veicies labi un tās izvirzījušās priekšā Lielbritānijai.

Zviedrija uzrādīja visstraujāko automobiļu pārdošanas pieaugumu 2021. gadā un bija vienīgā Eiropas valsts, kurā automašīnu pārdošanas apjomi bija lielāki nekā pirms diviem gadiem. Neskatoties uz sarūkošo tirgus daļu, Eiropā vislabāk pārdotā automobiļu zīmola nosaukumu saglabāja Volkswagen.

Eiropas jauno automašīnu tirgus 2021. gadā (1. ceturksnis)

Jauno pasažieru transportlīdzekļu reģistrācija Eiropā (ES, EBTA un Lielbritānijā) 2021. gada pirmajā ceturksnī palielinājās par 0,9%. Vislielākais progress bija vērojams 2021. gada martā, kad pārdošanas apjomi ES pieauga par 87%. Tomēr Eiropas jauno automašīnu tirgus joprojām bija par ceturtdaļu ( vairāk nekā miljons transportlīdzekļu) vājāks nekā 2019. gada pirmajā ceturksnī. Izaugsmes potenciāls Eiropas jauno automašīnu tirgū ir spēcīgs, bet tas būs atkarīgs ne tikai no plašākas ekonomikas atveseļošanās, bet arī no ierobežojumiem dažādos reģionos un autoražotāju spējas ražot automašīnas laikā, kamēr komponentu piegādes no partneriem var būt apdraudētas.

Lai arī automobiļu pārdošanas apjomi Eiropā 2021. gadā nedaudz pieauga, šis ir otrs vājākais gada pirmais ceturksnis iepriekšējā desmitgadē.

Automašīnu pārdošana Eiropas Savienībā pieauga par 3,2% un EBTA par 5,1%, bet 12% kritums Lielbritānijā atstāja iespaidu uz kopējo tirgu.

Jauno automašīnu pārdošanas apjomi Eiropā gada pirmajā ceturksnī kopš 2011. gada ir bijusi šādi:

Automašīnu pārdošanas statistika Eiropas valstīs 2021. gadā (I ceturksnis)

 

 

 

Foto: iAuto.lv

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *