Gan brauks, gan staigās – Hyundai nodemonstrē auto transformeru

Hyundai parādījis konceptauto Tiger X-1, transportlīdzekli, kas var braukt kā parasta mašīna vai pārvarēt šķēršļus, saslienoties „kājās”.

Hyundai parādījis kompaktu novatoriska transportlīdzekļa konceptu ar nosaukumu Tiger X-1, kas spēj pārvietoties sarežģītā apvidū, kur tradicionālās konstrukcijas automašīna nespēj izbraukt.

Tiger X-1 var izmantot dažādām vajadzībām, tostarp preču piegādei vai pētniecības darbu veikšanai, tajā skaitā misijās uz citām planētām.

Hyundai Tiger X-1 ieguvis četras salokāmas “kājas”, kurās iemontēti elektromotoru piedzīti riteņi. Riteņi darbojas pilnīgi neatkarīgi viens no otra un var pagriezties dažādos leņķos, tāpēc Tiger X-1 apveltīts ar izcilu manevrētspēju, kas neliedz arī 360 grādu apgriezienu.

Tiklīdz automašīna nokļūst zonā, kurā nav iespējams pārvietoties tālāk ar parastajiem riteņiem, tā peceļas uz savām kājām un pārvēršas par staigājošu robotu, kas var pieveikt arī sarežģītu reljefu.

Tiger X-1 ir bezpilota transportlīdzeklis, kas paredzēts kravas piegādei un novērošanas veikšanai vietās, kas cilvēkiem nav piemērotas. Ražotājs uzsver, ka šāda ierīce varētu, piemēram, veikt pētniecības darbības ne tikai uz Zemes, bet arī uz citām planētām vai uz Mēness. Tiger X-1 darbojas kopā ar lidojošu bezpilota lidaparātu (dronu), kas var to nogādāt visgrūtāk pieejamās vietās, vienlaikus uzlādējot tā akumulatorus.

Orientēties apkaimē Tiger X-1 palīdz astoņi ultraskaņas sensori un tikpat daudz kameru, bet ierīces apakšā ir uzstādīti divi papildu radari zemes virsmas skenēšanai.

Hyundai Tiger X-1 nav paredzēts sērijveida ražošanai – korejieši to uzskata par eksperimentālu pētījumu platformu, uz kuras pamata būs iespējams izveidot dažāda lieluma transportlīdzekļus, kas tiks izstrādāti, lai atrisinātu visdažādākos uzdevumus visgrūtākajā reljefā.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.