Tesla par 20 000 eiro; starts jau nākamgad

Īlons Masks paziņojis, ka uzņēmums laidīs klajā cenu ziņā pievilcīgu elektroautomobili, kas varētu maksāt aptuveni 25 000 dolāru (20 000 eiro). Runā, ka šāds modelis uz konveijera stāsies jau nākamgad.

Savā uzrunā Battery Day Tesla šefs Īlons Masks paziņoja, ka vēlas laist klajā elektromobili, kas maksātu vien 25 000 dolāru. Šāds modelis varētu būt pievilcīgs Eiropas un Ķīnas tirgiem, kur vidējās un mazās klases automobiļiem ir daudz lielāks pieprasījums nekā ASV. Toreiz tika pieminēts, ka vismazākā Tesla būs jāgaida vismaz līdz 2023.gadam, taču jaunākā informācija ko izplatījis Ķīnas importieris Sina Motors savā mikroblogošanas vietnē Weibo liecina, ka lētā Tesla, Ķīnas tirgum uz Gigafactory konveijera Šanhajā varētu stāties jau 2022. gadā.

 Šanhajas rūpnīca jau ražo kompakto Model 3, kam nesen pievienojās tā paša segmenta krosovers Model Y. Abi ir tik pieprasīti, ka ražotājs teju spēj tikt galā ar pieprasījumu. Par to liecina fakts, ka uzņēmums izpārdeva visus šajā ceturksnī pieejamos Model Y automobiļus tikai dažas dienas pēc oficiālā tirdzniecības starta.

Runā, ka mazākās un lētākās Tesla projekts apstiprināts jau 2020.gada septembrī. Tas pats ziņu avots apgalvo, ka kompaktā elektromobiļa pamatā būs Model 3 šasija.  

Foto: Ekrānbilde no twitter.com/elonmusk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.