100 miljardu projekts – Saūda Arābijā uzcels „zaļo” pilsētu bez ceļiem un transporta (+ VIDEO)

170 km garā nākotnes pilsēta Sarkanās jūras krastā tiks pilnībā atdota gājējiem, bet garākus atstatumus veiks ar transportu, kas paslēpts divu līmeņu pazemē.

Ar naftu bagātās Saūda Arābijas varas iestādes paziņojušas par milzīgas CO2 neitrālas pilsētas būvniecību. Būvniecības plāns ir daļa no 500 miljardu lielā megaprojekta Neom megaprojekta, kura mērķis ir nodrošināt planētas un cilvēka līdzāspastāvēšanu pilnīgā harmonijā „pēcnaftas periodā”.

Paredzams, ka viedās pilsētas celtniecība sāksies jau šogad. Pilsētai būs trīs līmeņi: virspusē atradīsies dzīvojamās ēkas un visa eksistencei nepieciešamā infrastruktūra: skolas, klīnikas, parki, izklaides un tūrisma objekti. Pirmajā pazemes līmenī pārvietosies dienesta transports, bet otrajā – mākslīgā intelekta vadītie transportlīdzekļi, kas līdzināsies Īlona Maska Hyperloop transportam. Tie būs tik ātri, ka ceļojums no viena pilsētas gala līdz otram aizņems ne vairāk kā 20 minūtes. The Line būs klimatam neitrāla pilsēta, kas visu enerģiju iegūs no atjaunojamiem avotiem.

Plānots, ka 2030.gadā šajā pilsētā būs miljons iedzīvotāju, bet darbavietu skaits sasniegs 380 tūkstošus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.