Sākot ar 15 000 eiro – Dacia parāda savu pirmo pilnībā elektrisko modeli (+ FOTO)

Rumānijas autoražotājs Dacia prezentējis savu pirmo pilnībā elektrisko modeli Spring Electric. Tirgū tas būs viens no pašiem izdevīgākajiem piedāvājumiem.

Dacia Spring Electric ir 3,73 m garš četrvietīgs pilsētas elektroautomobilis ar 150 mm klīrensu. Pēc dizaina tas līdzinās tipiskam jaunāko izlaidumu Dacia krosoveram – priekšējie lukturi ar šaurām diožu dienasgaismām, virsbūves aizsargi pa perimetru, sāni ar tagad modīgo ievalcējumu. Aizmugures lukturi zīmīgi ar LED elementiem horizontāli noguldīta Y burta veidā, bet elektrības kabeļa pieslēgvieta iekārtota slēgtajā radiatora restē – aiz kompānijas logotipa.

Salonā ir 3,5 collu informācijas panelis vadītājam, ko var pārvaldīt arī ar balsi (aktivizē ar pogu uz stūres), bet multmediju iekārta ar 7 collu ekrānu, Bluetooth, DAB radio, USB pieslēgvietu, Google Play un Apple Carplay  atbalstu, tiek piedāvāta par piemaksu. Par piemaksu nāksies iegādāties arī klimatkontroles iekārtu.

Pārnesumpārslēga vietā ir grozāmpoga ar trim režīmiem: D (drive), N (neutral) und R (return). Pie plusiem jāpieskaita sīklietu novietnes, kas iekārtotas durvju paneļos, viduskonsolē un apjomīgā cimdu nodalījumā, kā arī bagāžas nodalījums ar 300-600 litru tilpumu.

Spring Electric dzinējspēks ir 44 Zs (125 Nm) elektromotors, bet strāvas krājumi tiek uzglabāti 26,8 kWh akumulatorā. Nobraucamā distance ir 225 vai 295 km attiecīgi pēc WLTP un WLTP City cikla, ko var palielināt, izvēloties Eco režīmu, kas motora jaudu samazina līdz 33 ZS. Automašīna var sasniegt maksimālo ātrumu 125 km/h, bet Eco režīmā tas nepārsniedz 100 km/h.

Akumulatoru var uzlādēt dažādos veidos, sākot ar 30 kW līdzstrāvas iekārtu (piemaksa) mazāk nekā stundas laikā (līdz 80%) un beidzot ar parasto mājas elektrotīklu, kas aizņems 14 stundas. Uzlādes procesu var kontrolēt ar bezmaksas MY Dacia lietotnes palīdzību.

Ražotājs norādījis, ka jaunai automašīnai ir trīs gadu vai 100 000 km garantija, akumulatoram – astoņi gadi vai 120 000 km.

Dacia Spring Electric varēs pasūtīt 2021.gada pavasarī, bet piegādes klientiem sāksies tā paša gada rudenī. 

Lai gan precīzu cenu Dacia vēl nav atklājis, jau agrāk tika minēts, ka tā būs aptuveni 15 000 eiro robežās.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.