Koenigsegg Jesko Absolut var sasniegt 532 km/h – teorētiski

Koenigsegg kompānijas dibinātājs Kristiāns fon Kēnigsegs atklājis, ka viņu jaunais varenauto Jesko Absolut var sasniegt 532 km/h, taču – tas izskaitļots ar datoru un dzīvē vēl būs jāpierāda.

Sarunā ar žurnālistiem Koenigsegg vadītājs pastāstījis, ka datorsimulācijas dati liecina, ka kupeja Jesko Absolut var sasniegt 532 km/h – pietiekami, lai ar uzviju pārspētu Bugatti Chiron Sport 300+ oficiāli neatzītos, taču trekā uzrādītos 490 km/h.

Kēnigsegs uzsvēris, ka kompānija neapšaubāmi izmēģinās Jesko Absolut maksimālās iespējas, tomēr šāds ātrums netiek uzskatīts par galveno uzdevumu, tādēļ gala rezultāts būs atkarīgs no trases, pilota un automašīnas iespējām.

Izrādās, ka par galveno šķērsli ceļā uz ātruma rekordiem kļūst piemērotas trases atrašana. Kenedija kosmosa centra skrejceļš Floridā, ASV, kur McLaren Speedtail hibrīds attīstīja 403 km/h, neder, jo nav pietiekami garš, bet Volkswagen testa trasē  Era Lesjenā, kur tika uzstādīts Bugatti Chiron Super Sport 300+ ātruma rekords zviedrus neviens nelaidīs. Koenigsegg tomēr saglabā apņēmību un gada laikā sola atrast trasi un veikt testa braucienus.

Koenigsegg Jesko Absolut ir maksimālam ātrumam sagatavota parastā Jesko modifikācija. Automašīnai nav fiksēta antispārna, bet piespiedējspēka optimizēšanai tiek izmantots priekšējais spliteris un speciāli sānu deflektori (winglets). Aizmugurē virsbūves platums pieaudzis par 85 mm. Zviedru supermašīnas dzinējspēks ir 5.0 litru astoņu cilindru agregāts, kas attīsta 1622 Zs (1500 Nm) un darbojas kombinācijā ar 9-pakāpju Light Speed Transmission (LST) robotizēto pārnesumkārbu.

Foto: Publicitātes attēls

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.