Veiksmīgi restaurēts – “Porsche” parāda vecāko “911” modeļa eksemplāru (+ FOTO)

Vācijas sportisko luksuss automašīnu ražotājs “Porsche” pabeidzis darbu pie vecākā līdz mūsdienām izdzīvojušā “911” saimes eksemplāra restaurācijas un nodevis to uzglabāšanai markas muzejā.

Kas to lai zina, kā būtu beidzies šī eksemplāra dzīves stāsts, ja ne vācu televīzija un raidījums par antīkajiem spēkratiem – tieši šī raidījuma komanda 2014.gadā, tagad jau kā “901 No.57” pazīstamo spēkratu, visai bēdīgā stāvoklī uzgāja pamestu kādā šķūnī.

Izrādījās, ka atradums ir viens no pirmajiem sērijveida automobiļiem, kas konveijeru atstāja ar oriģinālo nosaukumu “901”. Šādu mašīnu nav daudz, jo dažas nedēļas pēc ražošanas starta, 1964.gada rudenī, “Porsche” pakļaujoties “Peugeot” prasībai par tirdzniecības marku, nomainīja nosaukumu pret “911”.

Kad noskaidrojās atrastā automobiļa patiesā vērtība, Porsche to atpirka no īpašnieka par eksperta norādīto cenu (medijiem to neizpauda) un nodeva restaurācijai. Tā kā automobilim trūka 50% detaļu, atjaunošanas darbi izvērtās trīs gadu garumā.

Beidzot tie pabeigti un šķūnī atrastais automobilis tiks izstādīts markas muzejā Štutgartē ekspozīcijā ar nosaukumu  “911 (901 No. 57) – A Legend Takes Off”.

 

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.