Budweiser alus ražotājs pasūta 40 Tesla kravas auto (+ video; foto)

Tesla Motors saņēmis pirmo lielo pasūtījumu savam jaunajam elektriskās piedziņas kravas auto Semi no Anheuser-Busch kompānijas (Budweiser alus ražotājs), kas vēlas iegādāties 40 automobiļus.

Videi draudzīgos spēkratus Anheuser-Busch plāno izmantot sava piegādes tīkla apkalpošanai līdz 2025.gadam panākot sava autotransporta kopējā CO2 izmešu daudzuma samazinājumu par 30 procentiem. Tas ir vērienīgs ieguldījums apkārtējās vides veselības uzlabošanā un ņemot vērā Anheuser-Busch tirdzniecības tīkla izmērus, atmosfēra varētu atbrīvoties no tāda daudzuma CO2, ko ik gadu rada pusmiljons automobiļu.

Anheuser-Busch pasūtījuma summa sasniedz aptuveni 6 miljonus dolāru (Semi cena – vismaz 150 000 dolāru), vēl 10 automobiļu iegādi apstiprinājis DHL.

Saskaņā ar Electrek informāciju, Tesla kraviniekam pieteikušies jau vairāk nekā 200 pircēju.

Tesla Semi debitēja pirms dažām nedēļām. Kravinieks aprīkots ar četriem elektromotoriem, kas piestiprināti pie abām aizmugures asīm. Motoru jaudu ražotājs neatklāj, taču norāda, ka 100 km/h vilcējs sasniedz 5 sekundēs, bet komplektā ar piekrautu puspiekabi, kas sver 36 tonnas, to pašu izdara 20 sekundēs.  Vilcējs ir pietiekami spēcīgs, lai piecu grādu kāpumā noturētu konstantu ātrumu 105 km/h pat tad, ja puspiekabe ir piekrauta.

Akumulatoru uzlādēšanu nodrošinās augstas veiktspējas stacijas, kas tiks izvietotas pie visām galvenajām ASV automaģistrālēm. Pusstunda šādā stacijā ļaus Tesla kraviniekam turpināt ceļu 640 km garumā.

Tesla Semi kabīnē iebūvēts komfortabls sēdeklis vadītājam un divi skārienekrāni, kas ataino svarīgāko informāciju, navigācijas norādes un video no atpakaļskata kamerām. Elektronisko palīgu sarakstā joslu asistenti, brīdinājums par sadursmi un ārkārtas bremzēšanas sistēma.

Elektriskais kravas auto apgādāts ar autonomās vadības sistēmu un funkciju, kas ļauj pārvietoties konvoja režīmā, kad vienai vadošajai automašīnai automātiski seko vairāki citi kravinieki.

Elektriskās piedziņas vilcējam ir teicama aerodinamika, kas pēc šiem parametriem pārspēj pat izslavēto Bugatti Chiron (0,36 pret 0,38). 

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.