Elektriskais trīsriteņu auto par 10 000 dolāru (+ foto)

Kalifornijas jaunuzņēmums “Sondors” prezentējis trīsriteņu elektroauto prototipu “Model Sondors”. Sērijveida versija maksāšot vien 10 000 dolāru (8200 eiro).

Pašlaik Losandželosas motoršovā (no 1.12) skatāmais “Model Sondors” konstruēts trim braucējiem un to varēs komplektēt ar dažādas kapacitātes akumulatoriem, kas ļaus ar vienu uzlādi veikt 120, 240 vai 320 km. Zināms, ka enerģijas krājumus varēs atjaunot no parastā mājas elektrotīkla, bet 100 km/h elektriskās piedziņas spēkrats sasniegs piecās sekundēs. Jāpiemin funkcija, kas viedtālruni vai planšetdatoru ļaus pārvērst par automobiļa mērinstrumentu paneli.

“Model Sondors” izstrādāts “no nulles” tikai septiņu mēnešu laikā pēc tam, kad kompānijai bija izdevies savākt vienu miljonu dolāru projekta uzsākšanai. Lai uzsāktu sērijveida ražošanu gan nāksies sameklēt papildu līdzekļus vismaz 20 miljonu dolāru apmērā.

2015.gadā “Sondors” savāca sešus miljonus dolāru, ko ieguldīja elektriskā velosipēda projektā. Šobrīd kompānija piedāvā sešus modeļus, no kuriem cenu ziņā pieejamākais maksā 499 dolārus.

 

 

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.