“Honda Civic Type R” atgūst Nirburgringas trases rekordista godu (+ video; foto)

“Honda Civic” “karstās” versijas “Type R” jaunākās paaudzes modelis atkal kļuvis par Nirburgringas trases ātrāko priekšpiedziņas automobili, atņemot šo godu “Volkswagen Golf GTI Clubsport S”.

Mediji vēsta, ka japāņu hečbeks nojoņojis “Ziemeļu cilpas” 20 kilometrus 7 minūtēs 43,8 sekundēs, kas ir par aptuveni septiņām sekundēm ātrāk nekā “Type R” iepriekšējās paaudzes modelis un gandrīz četras sekundes ātrāk nekā “Volkswagen Golf GTI Clubsport S”, kas rekordista godā bija līdz šim.

“Honda” atzīmē, ka trases rekords uzstādīts ar pirmssērijas versiju, kas tehniskā ziņā atbilst sērijveida modelim. Izņēmums ir drošības nolūkos uzstādītais cauruļu karkass, kura masa kompensēta, demontējot multimediju sistēmu un aizmugures sēdekļus.

Zināms, ka rekordbrauciena laikā “Civic” bija aprīkots ar standarta ielas riepām, bet gaisa temperatūra bija optimāla spēka agregāta un piekares labāko īpašību realizācijai.  

“Honda Civic Type R” aprīkots ar 320 Zs jaudīgu četru cilindru benzīna turbo motoru, kas strādā tandēmā ar sešu pakāpju manuālo pārnesumkārbu. Salīdzinot ar priekšteci, jaunā paaudze ieguvusi modernizētu piekari un transmisiju, kā arī kļuvusi par 16 kg vieglāka.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.