BMW 5.sērija teicami iztur EuroNCAP triecientestos (+ video)

EuroNCAP drošības testu speciālisti eksaminējuši jauno „BMW” 5.sērijas sedanu. Pārbaudi minheniešu ražojums izturēja godam, saņemot augstāko novērtējumu.

Maz bija tādu, kas pieļāva 5.sērijas modeļa neveiksmi drošības testos un citādu rezultātu bija grūti iedomāties – piecas zvaigznes tika gaidītas un piecas zvaigznes tika saņemtas – lai arī, ne bez aizrādījumiem no EuroNCAP puses.

Tā nedaudz punktu no kopējā skaita tika atņemti par ceļgalu spilvena darbību frontālā trieciena pārbaudē. Lai gan bojājumi manekeniem netika konstatēti, punktus noņēma par to, ka spilvens atvērās pārāk lēni. „BMW” skaidroja, ka rūpnīcas testos šāds defekts nekad netika novērots un pieļāva, ka tā varētu būt „vienas reizes anomālija”.

Uzslavu minhenieši saņēma par ārkārtīgi efektīvo automātiskās bremzēšanas sistēmu, kas braucot nelielā ātrumā pilnībā novērš sadursmi ar citiem transportlīdzekļiem (un arī gājējiem), bet pārvietojoties lielā ātrumā novērš vai ievērojami samazina trieciena spēku.

Vēl viens neliels aizrādījums par aktīvo motora pārsegu – tas strādā ļoti labi, mazinot trieciena ietekmi un sargājot cilvēka ķermeni, tomēr pilnībā bez traumām neiztikt – pārbaudot manekenu, atklājās, ka asā pārsega mala var savainot gājēju gurnu apvidū. 

Foto: Ekrānšāviņš no Youtube.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.