ACEA: Latvijā janvārī-februārī bijis lielākais jaunu komercauto reģistrācijas kritums Eiropā

Latvijā šī gada pirmajos divos mēnešos reģistrēti 507 jauni komerciālie transportlīdzekļi, kas ir par 11,8% mazāk nekā pagājušā gada janvārī-februārī.

Latvijā šī gada janvārī-februārī salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmajiem diviem mēnešiem bijis lielākais jaunu komerciālo transportlīdzekļu (kravas automašīnu un autobusu) reģistrācijas samazinājums Eiropā, liecina Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) ceturtdien publicētie dati.

Latvijā šī gada pirmajos divos mēnešos reģistrēti 507 jauni komerciālie transportlīdzekļi, kas ir par 11,8% mazāk nekā pagājušā gada janvārī-februārī, kas bija lielākais kritums 30 ACEA aplūkoto Eiropas valstu vidū.

Jaunu komercauto reģistrācijas samazinājums janvārī-februārī gada izteiksmē reģistrēts kopumā sešās valstīs. Bez Latvijas tas bijis arī Īrijā (-10,8%), Ungārijā (-10,4%), Dānijā (-8,7%), Polijā (-2,1%) un Čehijā (-0,9%).

Savukārt pārējās 24 valstīs, par kurām datus apkopo ACEA, pirmajos divos gada reģistrēja vairāk jaunu komerciālo transportlīdzekļu nekā janvārī-februārī pērn.

Vislielākais jaunu komerciālo transportlīdzekļu reģistrācijas pieaugums janvārī-februārī gada izteiksmē bija Grieķijā (+47,7%), Somijā (+22,9%), Lietuvā (+22,1%) un Kiprā (+21,3%).

Lietuvā janvārī-februārī tika reģistrēti 1574 jauni komerciālie transportlīdzekļi, bet Igaunijā šajā laika posmā reģistrēja 963 komerciālos transportlīdzekļus, kas bija par 12,8% vairāk nekā pirms gada.

Visās 30 ACEA aplūkotajās Eiropas valstīs janvārī-februārī jaunu komerciālo transportlīdzekļu reģistrācija gada izteiksmē pieauga par 5,5% līdz 350 233 automašīnām.

Eiropas Savienībā (ES) jaunu komerciālo transportlīdzekļu reģistrēšana janvārī-februārī gada izteiksmē palielinājās par 5,6% – līdz 338 947 komercauto.

ACEA apkopo datus par jaunu auto reģistrāciju 30 Eiropas valstīs: ES dalībvalstīs, izņemot Maltu, kā arī ES neietilpstošajās valstīs Islandē, Norvēģijā un Šveicē, kas līdz ar ES valstīm ir Eiropas Ekonomiskās zonas dalībnieces.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.