Leģendārā divmotoru “pīle” izsolē (+ foto)

Izsoļu nams Classic Car Auctions iekļāvis savā piedāvājumā leģendāro Citroen 2CV Sahara – automobili, kuram ir divi motori, divas pārnesumkārbas un divas degvielas tvertnes.

Viens motors bija iebūvēts priekšpusē un darbināja priekšējos riteņus, bet otrs bija novietots aizmugurē un piedzina aizmugures riteņus. Īpatnējā konstrukcija ļāva darbināt katru motoru atsevišķi vai abus kopā un izveidot priekšējo, aizmugures vai visu riteņu piedziņas versiju. Abu divcilindru četrtaktu boksermotoru kopējā jauda bija vien 33 Zs un 27 Nm, tādēļ vairāk par 105 km/h „Sahara” ieskrieties nespēja.

Savulaik (1958.-1967.gads) tika izgatavoti 694 šīs neparastās konstrukcijas automobiļi un tiek lēsts, ka līdz mūsdienām varētu būt saglabājušies labi, ja 100. Tieši tādēļ “Sahāras pīles” cena pastāvīgi aug, ko pierādījušas iepriekšējās izsoles – 2012.gadā viens šāds automobilis tika pārdots par 134 000 eiro, bet 2016.gadā kāds cits eksemplārs īpašnieku mainīja par 182 511 eiro.

Arī šis eksemplārs savā dzīvē piedzīvojis daudz – 1967.gadā, kad Nigērijā izcēlās pilsoņu karš, tā īpašnieks, Lielbritānijas pavalstnieks, sakrāva mašīnā iedzīvi un caur Sahāras tuksnesi devās uz savu dzimteni Anglijā. Divus gadus vēlāk viņš devās pretējā virzienā un šķērsoja tuksnesi vēlreiz. 1970.gadā viņš mašīnu pārdeva kādam paziņam, lai 10 gadus vēlāk to nopirktu atpakaļ. 1980.gadā Citroen 2CV Sahara tika pārvests uz Angliju un 2012.gadā mašīna tika rūpīgi restaurēta.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.