Jaunais Kia Stinger tiek testēts ekstrēmos ziemas apstākļos (+ video)

Kia Stinger pirms prezentēšanas tirgū, kas plānota 2017. gada otrajā pusē, tika testēts arktiskās ziemas apstākļos.

Kia Stinger pirms prezentēšanas tirgū, kas plānota 2017. gada otrajā pusē, tika testēts arktiskās ziemas apstākļos. Pārvietojot testa bāzi no leģendārās Nurburgringas trases Vācijā, inženieri Kia jauno universāla tipa sporta sedanu pārbaudījuši ekstrēmā temperatūrā un ledainos apstākļos Zviedrijas ziemeļos.

Inženieri ir centušies rast balansu starp autovadītāju vēlmēm pēc prognozējama, stabila, gran-turismo tipa auto, kas garantē vadāmību visos apstākļos, apvienojot to ar atraktīvu aizmugures piedziņas sporta sedanu, kas sniedz braukšanas prieku. Automašīnas izstrādes laikā Arjeplogā, Zviedrijas Lapzemē Kia ir noslīpējis modeli dažādās vidēs – sliktas saķeres apstākļos, uz aizsalušā Udjaures ezera ledus, veicot slaloma testu un citus vadāmības izaicinājumus.

Jaunākais automašīnas testēšanas posms ļaus Kia Stinger spēkrata attīstīšanas komandai precizēt vadāmību gan aizmugurējās, gan visu riteņu piedziņas modeļu konfigurācijās. Tāpat būs iespēja uzlabot dažādu elektronisko palīglīdzekļu piedāvājumu vadītājiem.

Nonākot pārdošanā, Stinger būs Kia zīmola pirmais sedans, kas pieejams gan ar aizmugurējo, gan ar visu riteņu piedziņu. Aizmugurējā piedziņa un visu riteņu piedziņa ir veidota tā, lai nodrošinātu maksimālu saķeri dažādos apstākļos; visu riteņu piedziņas modelis ir aprīkots ar jaunu dinamiskā griezes momenta vektoru kontroles sistēmu (Dynamic Torque Vectoring Control), kas automātiski pielāgo jaudu un bremzēšanas spēku attiecīgajiem riteņiem, lai noturētu automašīnu nepieciešamajā virzienā asos līkumos vai uz ceļiem ar sliktu saķeri. Aizmugurējās piedziņas auto pircēji aprīkojumā varēs izvēlēties mehāniski ierobežojošu slīdes diferenciāli, lai nodrošinātu maksimālu vadāmību un braukšanas prieku. 3,3 litru Stinger GT modelis ir aprīkots ar ieslēdzamu un izslēdzamu elektroniskās stabilitātes kontroles sistēmu (Electronic Stability Control) un vilkmes kontroles sistēmu (Traction Control System) sporta režīmā.

Alberts Bīrmans (Albert Biermann), Kia transportlīdzekļu pārbaudes un izcila snieguma nodaļas vadītājs norāda: “Automašīnas testi šajos ekstrēmajos apstākļos, ļauj mums koncentrēties uz Stinger piedāvāto stabilitāti un paredzamību jebkurā konfigurācijā un visos braukšanas apstākļos. Būtiski, ka šie testi palīdz radīt auto, kas saglabā aizraujošu braukšanas pieredzi pircējiem, kuri vēlas sporta sedanu. Mēs vēlamies, lai entuziastiski vadītāji var izbaudīt braucienu ar Stinger jebkuros apstākļos, nezaudējot drošības sajūtu.”

Kia ziemas testa režīms palīdzēs arī nodrošināt modeļa izturību zemā temperatūrā, termometra stabiņam noslīdot pat līdz -35° C, ļaujot pārbaudīt katru automašīnas sastāvdaļu visekstrēmākajos apstākļos. Visos tirgos, kur būs pieejams Stinger modelis, ražotājs nodrošinās nozarē populāro ražotāja garantiju tāpat kā citiem Kia modeļiem.

Stinger, atkarībā no iegādes tirgus, būs pieejams ar kādu no trim dzinējiem. Jaudīgākais no tiem – 3.3 litru dubultais turbo V6 dzinējs nodrošina 370 ps un 510 Nm jaudu un griezes momentu. Ar šo dzinēju Stinger spēj attīstīt ātrumu no 0-100 km/h tikai 5,1 sekundē, padarot to par visstraujāk paātrinājumu attīstošo dzinēju, kādu jebkad ražojis Kia. Stinger 2,0 litru turbo četrcilindru dzinējs spēj attīstīt 255 ps un 353 Nm. Trešais 2,2 litru turbodīzeļa dzinējs, kam paredzams vislielākais pieprasījums Eiropas tirgū, spēs nodrošināt 200 ps un 440 Nm. Visi dzinēji darbojas ar astoņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.