EuroNCAP testi – Audi Q5, Land Rover Discovery un Toyota C-HR tiek pie augstākā novērtējuma (+ video; foto)

Jaunākajos EuroNCAP drošības testos Audi Q5, Land Rover Discovery un Toyota C-HR saņēmuši piecas zvaigznes, Citroen C3 četras, bet mazauto Fiat 500 un Ford Ka+ bija jāsamierinās ar trim.

Par visdrošāko auto no sešiem pārbaudītajiem speciālisti atzina Audi krosoveru Q5. Par pasažieru aizsardzību ingolštatiešu ražojums saņēma 93 procentus no maksimāli iespējamā punktu skaita, par bērnu aizsardzību – 86%, par gājēju aizsardzību 73%, bet krosovera drošības sistēmu arsenāls saņēma 58%.

Land Rover krosovers šajās kategorijās atzīmējās ar attiecīgi 90, 80, 75 un 73 procentiem, bet Toyota krosovers C-HR – ar 95, 77, 76 un 78 procentiem. Speciālisti norādīja, ka Land Rover Discovery kreisās puses gaisa spilvenam ir pārāk mazs spiediens, kas avārijas gadījumā var nepasargāt vadītāja galvu no kontakta ar stūri, bet sānu trieciena gadījumā šofera durvis atveras.

Citroen kompaktās klases hečbeks C3 testu pabeidza ar 88, 83, 59 un 58 procentiem no maksimāli iespējamā punktu skaita, bet visvājāko rezultātu uzrādīja abi mazauto: Fiat 500 (66, 49, 53 un 27 procenti) un Ford Ka+ (73, 61, 57 un 29 procenti).

Tiem, kas tomēr plāno iegādāties kādu no šiem diviem mazauto jāatceras, ka Ford ražojumam četras zvaigznes neļāva iegūt trūkstošās palīgsistēmas aprīkojuma klāstā (pamatā auto ir samērā drošs), kurpretim Fiat drošības līmenis ir tāds, ka avārijas gadījumā tajā braucošajiem pasažieriem ir lielas iespējas iedzīvoties smagās traumās – it sevišķi bērniem un tiem, kas sēž aizmugures sēdeklī.

 

Audi Q5

Land Rover Discovery

Toyota CH-R

Citroen C3

Ford Ka+

Fiat 500

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.