Radīti ietves segumā iestrādāti luksofori gājēju drošībai (+foto)

Nīderlandē uzstādīts ietvē iestrādāts luksofors, kas pamanāms viedtālruņos iegrimušiem gājējiem. Vai arī Latvijā tas būtu aktuāli?

Ekrānšāviņš Foto: HIG Traffic Systems

Bez šaubām, viedtālrunim veltīta uzmanība satiksmē ne vien transportlīdzekļu vadītājus, bet arī gājējus var ātri novest līdz nelaimes gadījumam. Ja autovadītājiem par tālruņa lietošanu pie stūres ir paredzēts sods, tad gājējiem par savu drošību jāatbild vien ar savu ādu. 

Lai risinātu šo problēmu vai vismaz novērstu nelaimes gadījumus, Bodegrāvenas pilsētiņā Nīderlandē uzstādīts luksofors, kas iestrādāts ietves segumā pirms šķērsojamās brauktuves. Luksofora uzstādītāji cer, ka šādi luksoforu pamanīs arī tie gājēji, kas skatienu pārsvarā nodūruši uz leju.

Idejas autori ir Nīderlandes uzņēmums “HIG Traffic Systems”, kas nodarbojas ar dažādu satiksmes monitoringa un efektivitāti veicinošu ierīču izstrādi. Tiesa, pagaidām šāds risinājums izveidots kā eksperiments tikai vienā krustojumā, bet šāds simpātisks risinājums varētu parādīties arvien vairāk vietās. Uzņēmuma pārstāvji stāsta, ka viedtālruņu lietošana gājēju vidū pēdējā laikā kļūst par lielu problēmu. Piemēram, Hāgas pilsētā tramvaju vadītājiem regulāri nākas veikt ārkārtas bremzēšanu, jo kāds gājējs velta uzmanību viedtālrunim, nevis tam, kas notiek satiksmē. 

Šāds risinājums noteikti ir vērts, ja tiks izglābta kaut viena neuzmanīga gājēja veselība vai dzīvība. Taču jācer, ka inovatīvo luksoforu dēļ cilvēki nekļūs vēl neuzmanīgāki.

Ekrānšāviņš Foto: HIG Traffic Systems

Nīderlande ik pa laikam pārsteidz ar dažādiem jaunumiem satiksmes jomā un ir bieži pieminēts piemērs diskusijās par satiksmi un pilsētplānošanu. Skaties vēl, kā asfaltējot ielu Nīderlandē uzreiz tiek izveidots joslu segums dažādās krāsās: Kā ceļus asfaltē Nīderlandē (+ video)  

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.