“Volkswagen” par 20 miljoniem eiro plāno samazināt atbalstu Vācijas futbola klubam “VfL Wolfsburg”

Vācijas autobūves koncerns “Volkswagen” plāno par 20 miljoniem eiro samazināt atbalstu Vācijas futbola bundeslīgas klubam “VfL Wolfsburg”.

“VfL Wolfsburg” sezonā no kluba īpašniekiem līdz šim saņēma aptuveni 100 miljonus eiro, līdz ar to tagad autokoncerns, kas cīnās ar sekām, ko izraisījis tā dēvētais dīzeļgeitas skandāls, plāno par piektdaļu samazināt klubam sniegto atbalstu, vēsta vācu mediji.

“Šobrīd mēs pilnībā koncentrējamies cīņai par vietas saglabāšanu bundeslīgā, tāpēc jebkas cits mums nav aktuāls,” Volfsburgas kluba direktors Volfgangs Hoce atteicās komentēt mediju ziņas. Tiesa, viņš piebilda, ka arī samazinoties atbalstam, klubs finansiāli jutīsies stabils.

“Volkswagen” 2015.gada septembrī izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrēta tipa dīzeļdzinējiem, kam uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra. Koncerns soda naudās jau samaksājis vairākus miljardus eiro. Piemēram, ASV saistībā ar šo skandālu, soda naudās vēlas piedzīt vairāk nekā 23 miljardus dolāru (20 miljardus eiro).

Šosezon “VfL Wolfsburg” bundeslīgā aizvada vāju sezonu, pēc 20 spēlēm ar 22 punktiem ieņemot 14.vietu 18 klubu konkurencē. Tiesa, no izkrišanas zonas komandu šķir seši punkti.

Vēl 2015.gadā “VfL Wolfsburg” kļuva par bundeslīgas vicečempioni, bet gadu vēlāk palika astotajā vietā.

 

Foto: Ekrānšāviņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.