“Volkswagen” ASV atzīst vainu “dīzeļgeitas” lietā

Vācijas autoražotājs “Volkswagen” atzinis vainu apsūdzībās par krāpšanos ar dīzeļautomobiļu izmešiem un maksās 4,3 miljardus dolāru izlīgumā ar ASV valdību, trešdien pavēstīja Savienoto Valstu ģenerālprokurore Loreta Linča.

“Volkswagen” atzinis vainu apsūdzībās par piedalīšanos sazvērestībā, lai apkrāptu Savienotās Valstis un “Volkswagen” pircējus ASV, kā arī par Tīrā gaisa likuma pārkāpšanu, apsūdzībās par šķēršļu radīšanu justīcijai un par auto importēšanu, izmantojot viltotus datus, preses konferencē sacīja Linča.

“Volkswagen” maksās 2,8 miljardus dolāru lielu kriminālsodu. Uzņēmums maksās vēl 1,5 miljardus dolāru, lai panāktu atrisinājumu civilprasībās par vides, muitas un finanšu likumu pārkāpumiem.

ASV arī izvirzīs apsūdzības vēl sešiem “Volkswagen” darbiniekiem par kriminālnoziegumiem, ieskaitot sazvērestību ar mērķi apkrāpt ASV un “Volkswagen” pircējus, vides likumu pārkāpumiem un elektronisko krāpniecību.

“Volkswagen” 2015.gada septembrī izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrēta tipa dīzeļdzinējiem, kam uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Kopš skandāla izcelšanās “Volkswagen” ved sarunas ar klientiem un valdībām par kompensācijām un kaitējuma atlīdzināšanu.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.