Jaunā Audi A1 pirmie spiegu attēli (+ foto)

Vācu mediji publicējuši pirmos Audi A1 jaunā modeļa testu prototipa attēlus, kas fiksēts slīpējot tehniku sniegotajos Skandināvijas ceļos.

Lai gan jaunais modelis dīleru centros ieradīsies tikai 2018.gadā, galvenie jaunumi zināmi jau tagad – 2017.gada sākumā. Ražotājs neslēpj, ka jaunajā paaudzē A1 būs pieejams vienīgi versijā ar piecdurvju virsbūvi – trīsdurvju modelis tiek svītrots tāpat kā A1 elektriskais un Plug-in hibrīda varianti. Tas nozīmē, ka blakus tradicionālajiem benzīna un dīzeļa variantiem saglabātas tiek vienīgi par MildHybrid dēvētā modifikācija, kur iekšdedzes dzinējam svarīgākajos brīžos piepalīdz neliels elektromotors ar 8-10 kW jaudu.

Jaunā modeļa izskats mainījies visai kardināli – tagad tas ir zemāks un platāks un no augsta un šaura „pūpēža” pārvērties par elegantu un pievilcīgu automobili ar sportista ambīcijām. Jaunā paaudze piedāvā vairāk telpas aizmugurē, vieglāku iekāpšanu un plašāku bagāžas nodalījumu. Jaunā A1 salons, kas atgādina viegli modificētu A4 iekārtojumu, jau tradicionāli ir augstā līmenī un tajā nav daudz ko uzlabot, ja neskaita multimediju sistēmas un elektroniskos palīgus, ko jaunais modelis daļēji pārņēmis no lielākajām klasēm, nekautrējoties pārlūkot pat flagmanim A8 pieejamo sarakstu.

Jaunajā paaudzē A1 vairs nebūs 1,4 litru motoru, kurus nomaina 1,0 litru trīscilindru agregāts un 1,5 litru motors ar 150 ZS. 1,8 litru TFSI 192 Zs motoru nomaina jauns 2,0 litru agregāts ar 200 Zs, kas S1 modifikācijā varētu attīstīt 250 Zs un RS modelī (par kuru vēl tiek lemts) pat veselus 300 Zs. Jaunievedums ir Drive Select tehnoloģija, kas būs komplektā ar adaptīvo balstiekārtu, bet pilnpiedziņas sistēmu, kas agrāk bija pieejama vien jaudīgajam S1, tagad varēs komplektēt arī ar vājākajiem motoriem.

Jaunā A1 cena vēl nav zināma, vācu mediji prognozē, ka cenu diapazons svārstīsies no 17 000 līdz 30 000 eiro.

Foto: Ekrānšāviņš

Foto: Ekrānšāviņš

Foto: Ekrānšāviņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.