“Local Motors” sūta darbā autobusu bez šofera (+ foto)

ASV kompānija “Local Motors” prezentējusi divpadsmitvietīgu elektriskās piedziņas transportlīdzekli “Olli”, kas var funkcionēt bez šofera.

Jau līdz gada beigām viens šāds mikroautobuss sāks strādāt Lasvegasā, divi pārvadās cilvēkus Floridā, bet četrus pasūtījuši dāņi.

“Olli” apgādāts ar elektromotoru, kas attīsta 40 Zs jaudu un 125 Nm griezes momentu. Mini autobuss var attīstīt maksimālo ātrumu 20 km/h un ar pilnībā uzlādētiem akumulatoriem nobraukt aptuveni 50 kilometrus. Ražotājs atzīst, ka Olli enerģijas krājumi ir jāatjauno bieži, tomēr ir pārliecināts, ka šāds transportlīdzeklis var sekmīgi darboties pārvadājot cilvēkus lielās iekšējās teritorijās, piemēram, nodrošinot satiksmi starp lielu uzņēmumu vai medicīnas vai mācību iestāžu korpusiem.

“Olli” ir “Local Motors” pašu spēkiem realizēts projekts. Transportlīdzekļa darbību nodrošina ar mākslīgo intelektu apveltīts “IBM Watson” superdators, kas var atbildēt uz jautājumiem, patstāvīgi  tiekot galā ar liela apjoma nestrukturizētiem datiem. Pasažieri var komunicēt ar datoru, piemēram, nosaucot tam maršrutu, izvaicāt to par Olli darbības principiem vai dizainu.

Automobilis var pārvietoties autopilota režīmā pa iepriekš ieprogrammētu maršrutu, orientējoties apkārtējā vidē ar LIDAR sistēmas, sensoru un video kameru palīdzību.

Šobrīd vienīgais jau izgatavotais “Olli” eksemplārs strādā Merilendas štatā, kur tā darbību uzrauga cilvēks, kurš jebkurā brīdi gatavs iejaukties, ja rodas neparedzēta situācija.

Kompānija “Local Motors” kļuva pazīstama 2014.gadā, piesakot pasaulē pirmo ar 3D printeri izgatavoto automobili.

2015.gada Detroitas autoizstādē “Local Motors” pierādīja savas iemaņas šajā jomā vēlreiz, izstādes laikā izprintējot automašīnas šasiju, virsbūvi, sēdekļus, mērinstrumentu paneli un centrālo konsoli.  

Foto: Publicitātes attēls

Local Motors ar 3D printeri izgatavotais auto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.