Rolls-Royce koncepts – kompjūters vadītāja vietā (+ foto)

Rolls-Royce nodemonstrējis konceptu Vision Next 100, kas liecina – nākotnē Rolls-Royce nebūs tikai grezns un majestātisks limuzīns, ko stūrēs īpašnieks vai tā šoferis – nē, tas būs īpaši grezns transportlīdzeklis, ko vadīs kompjūters un augstākās tehnoloģijas.

Rolls-Royce Vision Next 100 izgatavots uz inovatīvas un īpaši vieglas platformas. Automobiļa garums ir 5,9 metri, bet augstums – 1,6 metri. Konstrukcija pārsvarā veidota no kompozītmateriāliem, stūres tam nav, bet salonā ir tikai viens kopējs dīvāns pasažieriem.

Lai uzlabotu aerodinamiku, Vision Next 100 riteņi ir gandrīz pilnībā nosegti, bet lietus un sliktu laika apstākļu gadījumā salonu nosedz paceļams stikla jumts. Pasažieri tiek sagaidīti īpaši laipni – jau atverot durvis, uz zemes tiek projicēts virtuāls sarkans paklājiņš, bet gida lomu pilda Eleonora Torntone jeb mākslinieka Čārlza Saiksa pirms 100 gadiem veidotās statuetes Spirit of Ecstasy virtuālā figūriņa, kas šeit redzama milzīgajā OLED ekrānā un ikdienā grezno ikviena Rollsa motora pārsegu. Jāatzīmē arī virsbūves krāsai izmantotais unikālais Crystal Water pārklājums, kas prototipam liek laistīties zilgansudrabotos toņos.  

Rolls-Royce sola, ka nākotnē pircējam tiks garantēta vēl lielāka uzmanība. Piemēram, pasūtot automobili, klients varēs piedalīties tā tapšanā, izvēloties izmērus, formu un dizainu, bet salona noformējumam būs tik plašas individualizācijas iespējas, ka „greznībā tam nebūs līdzīgu.”

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.