Igaunijā norisināsies unikāls elektroautomobiļu maratons

Daudzi autosporta līdzjutēji jau ir dzirdējuši par „Hankook Baltic 1000 km Race” sacensībām, kas norisināsies no 16. – 18. jūnijam Pērnavā, „auto24ring” trasē.

Šajos datumos sacīkšu automobiļu motori rūks visu trīs dienu garumā, norimstot vien naktī, taču ar to sacensības neapstāsies, jo vienu nakti – no 16. uz 17. jūniju norisināsies 100% elektrisko Nissan LEAF 12 h “silent challenge” maratons. Šajā maratonā trīs žurnālistu komandas no Baltijas valstīm (Lietuvas, Latvijas un Igaunijas) sacentīsies par visvairāk nobrauktajiem kilometriem, trasē braucot ar klusajiem, 100% elektriskajiem Nissan LEAF, kas ar 30 kWh akumulatoru var nobraukt līdz pat 250 km ar vienu uzlādes reizi.

Tas būs pirmais šāda veida maratons ne vien Baltijā, bet arī visā pasaulē. Šobrīd visplašāk pazīstamās elektroautomobiļu sacensības ir „Formula E”, taču šajā maratonā, Igaunijā visi dalībnieki brauks ar parastiem Nissan LEAF – tādiem pašiem, kādus ir iespējams iegādāties pie jebkura Nissan dīlera Baltijas valstīs.

12 stundu laikā ir iespējams nobraukt krietni vairāk par 250 kilometriem, tāpēc maratona laikā dalībniekiem savus elektroautomobiļus būs iespējams uzlādēt divās enerģētikas uzņēmuma – „ABB” nodrošinātajās ātrās uzlādes stacijās. Tādas pašas publiski lietojamas elektroautomobiļu uzlādes stacijas ir pieejamas gar visu Baltijas valstu svarīgākajiem autoceļiem.

Ātrajās uzlādes stacijās elektroautomobiļa akumulatoru iespējams uzlādēt no 0 – 80% tikai 30 minūšu laikā. Šis maratons tā dalībniekiem būs ne tikai braukšanas un izturības pārbaudījums, bet prasīs arī matemātiskus aprēķinus un izstrādātu taktiku, lai 12 h laikā nobrauktu visvairāk kilometru.

„Jūs varat nobraukt uzreiz 250 kilometrus, trasē braucot ar 60 km/h ātrumu. Taču Nissan LEAF akumulatoru ir iespējams „uzpildīt” no 0 – 80% tikai 30 minūtēs, tāpēc visticamāk maratona dalībnieki brauks nedaudz ātrāk un rēķināsies, ka trasē ietaupītais laiks izlīdzinās uzlādes laiku,” par gaidāmajiem izaicinājumiem stāsta Mindaugas Plukis (Mindaugas Plukys), Nissan Nordic Europe Sabiedrisko attiecību un komunikāciju vadītājs Baltijas valstīs.

Uzvarēs tas, kurš nobrauks visvairāk kilometru.

Nissan LEAF 12 h „silent challenge” martons sāksies 16. jūnijā uzreiz pēc „Hankook Baltic 1000 km Race” sacensību atklāšanas parādes Pērnavas centrā. Elektroautomobiļu maratons sāksies 16. jūnijā plkst. 21:20 vakarā un beigsies 17. jūnijā plkst. 9:20 no rīta.

Šajā elektroautomobiļu maratonā uzvarēs tā komanda, kas ar savu 100% elektrisko Nissan LEAF 12 stundu laikā būs nobraukusi visvairāk kilometru. Kopējā laikā tiks ieskaitīts arī elektroautomobiļu uzlādes laiks, tāpēc žurnālistiem nebūs jābrauc visas 12 stundas, jo ikvienam būs vairākas reizes jāapstājas pie uzlādes stacijas un jāpavada tur 30 minūtes.

„Šīs ir pirmās šāda veida sacensības pasaulē, tāpēc es nevaru prognozēt ne tā rezultātus, ne nobraukto kilometru daudzumu vai vidējo braukšanas ātrumu. Taču gala rezultāti nav tik svarīgi kā pats fakts, ka šī maratona dalībnieki un skatītāji piedalīsies pirmajās šāda veida sacensībās pasaulē,” stāsta „Hankook Baltic 1000 km Race” sacensību un Nissan LEAF 12 h „silent challenge” martona radītājs un organizators – Darius Grinbergas (Darius Grinbergas).

Elektroautomobiļi „auto24ring” trasē būs redzami gan pa dienu, gan naktī, jo arī drošības automobiļi visās sacīkstēs būs Nissan LEAF, un autosacīkšu līdzjutējiem būs iespēja arī izmēģināt elektriskos sacensību taksometrus.

Stabila attīstība.

„Elektroautomobiļi kļūst aizvien populārāki. Lietuvā elektroautomobiļu pārdošanas apjoms pieaudzis par vairākiem desmitiem procentu, Latvijā uzlabojas elektroautomobiļu uzlādes infrastruktūra, savukārt Igaunijā abi šie faktori visu laiku stabili attīstās. Tādi pasākumi kā elektroautomobiļu sacensības Viļņa – Palanga un 12 stundu elektroautomobiļu maratons palīdz popularizēt ekoloģiskas vērtības. Tie parāda arī to, ka elektroautomobiļi nav tikai nākotnes mobilitāte, tie ir ideāli ikdienas automobiļi jau šodien,” pārliecināti par elektroautomobiļu popularitātes pieaugumu nākotnē saka Mindaugas Plukis.

„Ļoti labs piemērs tam, kā attīstās tehnoloģijas, ir elektroautomobiļu sacīkstes Viļņa – Palanga. Pērn uzvarētājs attālumu veica 5 stundās un 27 minūtēs, bet šogad rezultāts bija tikai 4 stundas un 48 minūtes.” Mindaugas Plukis ir pārliecināts, ka rezultātu uzlabojis jaunais Nissan LEAF akumulators.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.