Sīvā cīņā noskaidroti Latvijas efektīvākie kravas auto vadītāji

Sestdien, 4. jūnijā Volvo Truck Latvia centrā notika ekonomiskas autovadīšanas sacensību “The Drivers’ Fuel Challenge 2016” Latvijas fināls. Tajā sacentās TOP 10 Latvijas kravas autovadītāji, kas uzrādījuši labākos rezultātus kvalifikācijas braucienos maijā. Latvijas čempions šogad ir Juris Cirvelis no loģistikas uzņēmuma KURBADS un KO.

Efektīvas kravas auto vadīšanas sacensības “The Drivers’ Fuel Challenge” Latvijā notika jau piekto reizi, kas nu jau ir kļuvušas par neatņemamu gada notikumu un svētkiem Latvijas kravas auto vadītājiem. Sacensību dalībniekiem bija jāveic noteikta sacensību distance pa koplietošanas ceļiem, cenšoties sasniegt iespējami zemāko degvielas patēriņu un iekļaujoties distances veikšanai atvēlētajā laikā. Kvalifikācijas braucienos no 3. maija līdz 2. jūnijam pie sacensību automašīnu Volvo FH stūres sēdās 154 šoferi, no kuriem 10 labākie finālā sacentās par Latvijas čempiona titulu. TOP 3 finālisti piedalīsies Baltijas jūras reģiona valstu finālā, kas notiks jau 10. jūnijā Polijas pilsētā Poznaņā.

“Degvielas patēriņš kravas pārvadājumu biznesā rada lielas izmaksas, tāpēc pat neliela degvielas ekonomija uzņēmumam atstāj ievērojamu iespaidu. To arī novērojām kvalifikācijas braucienos – 17 km distancē faktiskais degvielas patēriņš dažādiem šoferiem atšķīrās pat par 3,5 litriem. Varam iedomāties, kāds ieguvums rodas garajās distancēs! Esam priecīgi, ka līdzīgās domās ar mums ir autovadītāji un pārvadājumu uzņēmumi, kas ar azartisku degsmi sacensībās un droši vien arī ikdienā cenšas sasniegt lielāku degvielas ekonomiju. Turam īkšķus par mūsu finālistiem Poznaņā,” stāsta Volvo Truck Latvia rīkotājdirektors Endrjū O’Bruks (Andrew O’Brooks).

Atšķirībā no citiem gadiem, šogad ir nedaudz izmainīts sacensību norises formāts – kvalifikācijas braucieni notiek tikai vienu mēnesi un sacensībās nosaka faktisko degvielas patēriņu. Iepriekš kvalifikācija notika divu mēnešu garumā un rezultātu mērīja degvielas patēriņā uz 100 km. Sacensību fināls arīdzan neiztika bez kurioziem notikumiem – pirmais finālists dodoties trasē negaidīti sastapās ar ceļu policijas reidu, kas sablīvēja satiksmi un būtiski ietekmēja brauciena rezultātu. Tādēļ fināla braucieni uz pāris stundām tika atlikti, un tikmēr dalībnieki ar saviem atbalstītājiem varēja nodoties izklaidēm – vērot un piedalīties ielu vingrotāju šovā, doties testa braucienā ar jauno Volvo XC90 un pavadīt laiku ar bērniem rotaļu stūrītī.

Drivers’ Fuel Challenge 2016 Latvijas fināla rezultāti

Vieta Vadītājs Uzņēmums Laiks Degvielas patēriņš
1. Juris Cirvelis Kurbads un Ko, SIA 28:18 5,34
2. Andrejs Šefers Kreiss, SIA 28:28 5,36
3. Didzis Dzelzkalējs Kreiss, SIA 28:48 5,43
4. Ivars Čiblis Kurbads un Ko, SIA 28:10 5,50
5. Valts Valainis Virāža, SIA 28:43 5,50
6. Andris Pļavenieks Kreiss, SIA 28:35 5,51
7. Deniss Krotovs KSN, SIA 28:48 5,62
8. Māris Vanags GruTransports, SIA 27:38 5,84
9. Viesturs Stūresteps Vestil, SIA 29:01 5,89
10. Aleksandrs Arefjevs Kreiss, SIA 27:31 5,90

Drivers’ Fuel Challenge 2016 Latvijas fināls skaitļos
Ceļā pavadītas 4 stundas un 44 minūtes
Viena brauciena distances garums – 24 km
Finālā nobraukti 240 km
Kopā patērēti 55,89 litri dīzeļdegvielas
Labākais uzrādītais faktiskais degvielas patēriņš – 5,34 litri
Lielākais uzrādītais faktiskais degvielas patēriņš – 5,90 litri
Vidējais degvielas patēriņš finālā – 5,59 litri.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.