“BMW” koncepts iezīmē ekstrēmā “M2 CSL” aprises

Šī gada “Concorso d’Eleganza Villa d’Este” pasākumā “BMW” demonstrē konceptu “2002 Hommage”, kas pēc ekspertu atzinuma, iezīmē topošā sporta auto “M2 CSL” izskatu.

Baumas par to, ka to, ka “BMW” gatavo kupejas “M2” ekstrēmo versiju “CSL”, medijos parādās ik pa brīdim un, jādomā, ka ne bez pamata – visādā ziņā, vācu “Autobild” uzskata, ka ierobežotā skaitā šāds 420 Zs jaudīgs un aptuveni 90 000 eiro vērts modelis “BMW” piedāvājumam varētu pievienoties 2017.gadā un raksta, ka “Concorso d’Eleganza Villa d’Este” parādītais koncepts ir starpposms ceļā uz sērijveida modeli.

“2002 Hommage” tapis par godu pirmajam „02”, kas pirms 50 gadiem aizsāka bavāriešu sērijveida turbo modeļu ēru. Koncepts izgatavots uz “M2” bāzes un izceļas ar platām riteņu arkām un spārniem, masīvu priekšējo bamperi, kam izveidoti vertikāli gaisa ventilācijas kanāli abos sānos un liela „elpošanas” atvere apakšējā malā. Automašīnai ir matēts motora pārsegs, jumts un bagāžnieka vāks, bet virsbūves apakšējā daļa krāsota spīdīgā “Space Race Metal” tonī.Spēcīgi veidotos sānus pasvītro oglekļa šķiedras dekors šauras horizontālas līnijas veidā. 

Strādājot pie projekta, dizaineri apzināti miksējuši retro elementus ar mūsdienu tehnoloģijām. Piemēram, automašīnas lukturi – tie darbojas LED tehnikā, taču pēc formas ar diviem galvenajiem starmešiem un atdalītajiem virzienrādītājiem priekšā, kā arī taisnstūrveida bloklukturiem aizmugurē, atgādina 60.-70.gadu modeli. Interesanta detaļa: galvenos starmešus ietver zeltīti reflektori, bet aizmugures optiku nosedz melni stikli, sarkanajiem diožu elementiem ļaujot izgaismoties tikai tad, kad tie ieslēgti.

Izceļas arī 20 collu Bicolor dizaina vieglmetāla riteņu diski caur kuriem saskatāmas zeltītās bremžu skavas ar “M” logotipu, “M” krāsās dekorētie spoguļu korpusi un četras apaļas izplūdes caurules ar sudrabotiem uzgaļiem. Pie atšķirības pazīmēm jāpieskaita oriģinālais “BMW” emblēmas izvietojums aizmugurē – pa labi no plāksnītes ar uzrakstu „2002 Hommage,” kā arī krāsainais uzraksts „turbo” uz priekšējā bampera, kas veidots spoguļrakstā.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.