ASV pārdod divus unikālus Volkswagen universālus

ASV kompānija LuxSport izlikusi pārdošanā divus Volkswagen Corrado Magnum — unikālus prototipus, ko 80.gadu beigās uzbūvēja, gatavojot sportiskā Corrado universāla modeli, kas līdz konveijeram tā arī nenonāca.

Magnum modelis tika izstrādāts Volkswagen koncerna sadarbībā ar kompānijām Design+Technik un Marold. Corrado Magnum universālam ir trīsdurvju virsbūve un Audi aizmugures lukturi, bet Volkswagen logotips nomainīts pret Magnum emblēmu. Savukārt plāksnīte G60 uz radiatora režģa norāda uz dzinēja indeksu, kas piešķirts rindas 1,8 litru četrcilindru turbo agregātam ar 160 ZS jaudu.

Corrado Magnum tika plānoti 100 eksemplāri, ko realizētu vienīgi Eiropas tirgū, tomēr galu galā no šīs idejas atteicās.

Abi eksperimentālie prototipi palika pie kompānijas Marold, kas 1990.gadā tos izlika pārdošanā par 3,2 miljoniem doičmarku (vairāk nekā 2,2 miljoni dolāru).

2007.gadā unikālie Volkswagen parādījās pārdošanā Mobile.de portālā un, kā tiek vēstīts, tos iegādājies ASV Corrado kluba īpašnieks Džons Kvitvards. Par to, cik amerikānis samaksājis par abām mašīnām, vēsture klusē, tomēr zināms, ka ievest ASV tās nedrīkstēja, kamēr nav notecējis termiņš, kas aizliedz ievest ASV par 25 gadiem jaunākus nesertificētus automobiļus.

Kvitvardam neizdevās pierādīt, ka abiem universāliem ir kultūrvēsturiska vērtība. Tos atzina par parastiem folksvāgeniem, tādēļ viņš vērsās pie radiniekiem Nīderlandē, kas apsolīja prototipus uzglabāt pie sevis. 2014.gadā abi Magnum beidzot nonāca ASV, taču jau divus gadus vēlāk kompānija LuxSport tos pārdod par salīdzinoši nelielu cenu – 49 995 dolāriem.

 

 

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.