“Porsche Cayenne” 8 dienās veic 17 450 km no Norvēģijas līdz DĀR

Trīs ceļotāji ar “Porsche Cayenne” astoņās dienās veikuši 17 450 km garu pārbraucienu Eiropas tālākā ziemeļu punkta Nordkapa Norvēģijā līdz Adatas ragam (Cape Agulhas) Dienvidāfrikas Republikā, kas ir Āfrikas galējais dienvidu punkts.

Pārbrauciens noticis projekta “The Longest Drive” ietvaros un tajā piedalījās dānis Jans Kalmars, lietuvietis Vitoldas Milius un dienvidāfrikānis Šons Nils, kuri 17 400 km garo maršrutu pieveica 8 dienās, 21 stundā un 3 minūtēs, pārspējot “Volkswagen Touareg” Cape-to-Cape 2.0 sasniegumu par 7 stundās un 6 minūtēm.

“The Longest Drive” komanda pabija 20 valstīs. No Stambulas līdz Telavivai “Cayenne” nogādāja kravas lidmašīna, bet lidojumā iegūtais laiks tika kompensēts ar 19 stundas 10 minūtes garu pauzi, kas tika aprēķināta, vadoties no tā, ka šādu ceļa gabalu ekipāža būtu veikusi, braucot ar vidējo ātrumu 90 km/h.

Lielākais izaicinājums saistījās ar to, ka komanda nedrīkstēja daudz laika tērēt pauzēm – citādi iepriekšējo rekordu būtu grūti pārspēt. Braucēji mainījās ik pēc sešām stundām, bet vienīgā guļamvieta bija ierīkota turpat mašīnā. Katrai degvielas uzpildei vidēji tika patērētas astoņas minūtes un tikpat aizņēma arī ziemas riteņu nomaiņa pret vasaras riepām. Riteņu disku remontam ekipāža patērēja vidēji 40 minūtes. Ceļojuma laikā četras reizes tika pārdurtas riepas, trīs reizes salūza riteņu diski, bojāta tika arī piekare un vējstikls.

“Cayenne” bija aprīkots ar satelīta sakariem, internetu, ledusskapi, 200 litru ietilpības degvielas tvertni, pastiprinātu piekari un drošības karkasu. Automašīnai bija standarta trīslitru turbo dīzeļdzinējs ar 245 ZS jaudu, kas pēc veiktajiem aprēķiniem ceļojuma laikā bija patērējis vidēji 11,1 litru degvielas uz 100 km. Problēmas ar degvielu atgadījās vienīgi Etiopijā, taču komandai izdevās ātri atrast labākas kvalitātes dīzeļdegvielu. 

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.