Desmit mēnešos vērojama izaugsme autolīzinga tirgū

Šogad desmit mēnešos “SEB līzinga” darbības rezultāti uzrāda pozitīvu tendenci – jaunpiešķirtais finansējums salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn ir audzis par 10%, noslēgto darījumu skaits ir palielinājies par 20%, kā rezultātā kopējais “SEB līzinga” portfelis ir audzis par 6%.

Šī gada desmit mēnešos “SEB līzings” piešķīra jaunu finansējumu līzinga objektu iegādei gandrīz 70 miljonu eiro apmērā. Attiecīgi 52% no jaunpiešķirtā finansējuma ir izsniegti vieglo automašīnu iegādei, 20% – lauksaimniecības sektora vajadzībām, 15% citu iekārtu finansēšanai un 13% – komerctransportam.

Foto: iAuto

“SEB līzinga” vadītāja Nellija Kočanova paziņojumā medijiem skaidro, ka autotirdzniecībā klientiem aug interese un pieprasījums pēc mazlietotām automašīnām – “SEB līzinga” piešķirtais finansējums mazlietoto automašīnu iegādei šī gada desmit mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu ir palielinājies par 82%. “SEB līzings” saglabā arī stabilas pozīcijas jauno automašīnu līzinga tirgū – oktobrī nodrošināts finansējums 32% no kopējā Latvijas jaunu auto līzinga darījumiem. Šī gada desmit mēnešos noslēgto jaunu auto līzinga darījumu skaits ir audzis par 18%.

Populārākie “SEB līzinga” finansētie zīmoli vieglo automašīnu segmentā ir “Volkswagen” (vairāk nekā 30% no kopīgā automašīnu skaita), “Toyota” (14%) un “Škoda” (6%) zīmolu automašīnas.

“SEB līzinga” dati rāda, ka pozitīvas tendences iezīmējas gan privātpersonu, gan arī juridisko personu segmentos – privātpersonu auto finansēšanas darījumu skaits ir audzis par 105%, sasniedzot 6,3 miljonus eiro. Šajā jomā īpaši Latvijā izceļas Rīga un Rīgas reģions. Savukārt mazo un vidējo uzņēmumu segmentā izteikta izaugsme bija vērojama gada sākumā, kad lauksaimniecībā strādājošiem uzņēmumiem bija pieejami Eiropas atbalsta programmu līdzekļi, kas sekmēja tehnikas iegādi ar līzinga starpniecību. Lai gan zemnieku aktivitāte gada otrajā pusē samazinājās, kas saistīts ar sektora nogaidošu pozīciju attiecībā uz jauno Eiropas fondu līdzekļu pieejamību, šī gada desmit mēnešos “SEB līzings” ir noslēdzis jaunus darījumus lauksaimniecības sektorā par kopējo summu vairāk nekā 13 miljonu eiro apmērā.

Šogad desmit mēnešos kopējais “SEB līzinga” portfelis sasniedza 188 miljonus eiro.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.