Rīgā ir pasaulē otrais lielākais “Waze” lietotāju skaits, kāpēc?

Rīgā autovadītāju iecienītās aplikācijas “Waze” lietotāju skaits ir pasaulē otrais lielākais pēc Parīzes, aģentūra LETA apliecināja “Waze” līdzdibinātājs Uri Levina.

Pēc viņa teiktā, aplikācija Latvijā lejuplādēta pusmiljonu reižu.

Foto: Ekrānšāviņs no waze.com

Sākotnēji “Waze” esot labi veicies tikai Izraēlā, un kompānija 2010.gadā teju gadu esot stagnējusi ar ļoti nelielu lietotāju skaita pieaugumu, bet pēcāk, sasniedzot kritisko masu, lietotāju skaits esot sācis augt atsevišķās Eiropas pilsētās, arī Rīgā. Lietotāju skaita pieaugumu globāli Levins skaidro ar uzlabotu algoritmu, kas ļāva ātrāk izveidot lietojamas ceļu kartes.

Uz jautājumu, kāpēc Rīgā “Waze” ir veicies tik labi, Levinam uzreiz skaidras atbildes nebija, jo viņa kompānija parasti nekādu tirgus izpēti un mārketinga aktivitātes jaunajos tirgos neveic. Viņš pieļāva, ka par labu “Waze” izplatībai varēja nospēlēt tas, ka Rīga ir salīdzinoši neliela pilsēta un daudzi par aplikāciju uzzinājuši mutvārdu ceļā. Līdzīgu efektu viņš esot pieredzējis arī citās ziemeļu valstīs.

Ļoti ticams, ka “Waze” palīdzējis arī tas, ka šeit tai neesot bijuši nopietni konkurenti, kas pildītu līdzīgas funkcijas. Levins savā prezentācijā “TechHub Riga” pastāstīja, ka veiksmīga jaunuzņēmuma viena no pazīmēm esot tas, cik uzņēmumiem tas liks pamest biznesu. Pēc viņa teiktā, “Waze” izaugsmē esot apsteidzis pilnīgi visus auto navigācijas produktus. Īpaši viņš pieminēja navigācijas programmatūru “Navteq”, ko 2004. gada februārī par 5,8 miljardiem eiro iegādājās “Nokia”. Patlaban šī uzņēmuma cena nepārsniegšot kādu pusotru miljonu, par somu darījumu izteicās Levins.

Par aplikācijas nākotni Levins daudz nestāstīja, vienīgi norādot, ka ik pa laikam tajā tiekot izmēģinātas jaunas funkcijas. Tā, piemēram, izstrādātāji no “Waze” nesen bijuši spiesti izņemt luksoforu uzrādīšanu, kas, viņuprāt, esot bijusi lieka.

“Waze” tika izveidota kā divvirzienu datu apkopošanas lietotne – tā saņem partneru sniegto informāciju, piemēram, datu plūsmu no ceļu sensoriem, no “Waze” satiksmes platformas pievieno publiski pieejamos ziņojumus par negadījumiem un sniedz vienu pilnīgākajiem pārskatiem par ceļu pašreizējo stāvokli.

Bezmaksas lietotne reāllaikā analizē lietotāju GPS mikroshēmu sniegto informāciju un lietotāju preventīvos ziņojumus, kā arī saglabātos agrākos datus, lai ieteiktu ātrākos maršrutus, zemākās degvielas cenas un sniegtu citu informāciju.

Ar vairāk nekā 40 miljoniem aktīvu lietotāju pasaulē “Waze” tiek uzskatīta par veiksmīgāko ar lietotāju kopienas balstīto satiksmes plānošanas aplikāciju pasaulē. Aplikācija izveidota 2008.gadā.

Uzraksti, lūdzu komentāros vai Tu lieto “Waze” un kāpēc?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.