Valdība apstiprina fotoradaru darbības izmaksas tuvākajiem četriem gadiem

Valdība šodien apstiprināja Iekšlietu ministrijas rīkojuma projektu, kas paredz, ka fotoradarudarbības nodrošināšana laikā no 2015.gada līdz 2019.gadam izmaksās līdz 5 639 438 eiro.

No nedaudz vairāk kā 5,6 miljoniem eiro 2015.gadā izmaksas nedrīkstēs pārsniegt 1 195 606 eiro, liecina Iekšlietu ministrijas valdībā iesniegtais rīkojuma projekts par ilgtermiņa saistībām Iekšlietu ministrijai saistībā ar fotoradarudarbību. Savukārt 2016.gadā paredzētās izmaksas nepārsniegs 1 155 670 eiro, 2017.gadā summa nepārsniegs 1 125 862 eiro, bet 2018.gadā tie būs līdz 1 096 054 eiro. Rīkojuma projektā pēdējā minētajā – 2019. – gadāfotoradaru darbību plānots nodrošināt par summu, kas nepārsniegs 1 066 246 eiro.

Projekts paredz Iekšlietu ministrijai noslēgt deleģēšanas līgumu ar valsts AS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) par 20 fotoradaru uzstādīšanas un to darbības nodrošināšanu saistībā ar pārkāpumu fiksēšanu. CSDD būs atbildīga arī par attēlu apstrādi, kas saņemti no fotoradariem, kā arī protokola un lēmuma projekta sagatavošanu un nosūtīšanu personai, kurai piemērots administratīvais sods.

Valdībā iesniegtais rīkojuma projekts paredz Satiksmes ministrijai līdz 1.septembrim sagatavot un iesniegt valdībā noteikumu projektu par grozījumiem noteikumos “Valsts akciju sabiedrības “Ceļu satiksmes drošības direkcija” publisko maksas pakalpojumu cenrādis”. Savukārt jautājumu par pakāpenisku fotoradaru iegādes un darbības nodrošināšanu no 2016.gada līdz 2019.gadam un tās finansēšanas avotiem izskatīt valdībā vienlaicīgi ar rīkojuma projektu par valstij dividendēs izmaksājamo CSDD peļņas daļu.

Jau ziņots, ka šogad maija beigās valdība uzdeva Iekšlietu ministrijai un Valsts policijai noslēgt Ceļu satiksmes likumā paredzēto deleģēšanas līgumu ar CSDD par fotoradaru iegādi, uzstādīšanu un darbības nodrošināšanu. CSDD ir atbildīga par fotoradaru iegādes un darbības nodrošināšanu, pakāpeniski no 2013. līdz 2017.gadam ik gadu iegādājoties un uzstādot 20 fotoradarus.

Iepirkums par ātruma mērīšanas fotoradaru piegādi, uzstādīšanu un darbības nodrošināšanu tiks izsludināts uzreiz pēc tam, kad Ministru kabinetā tiks izskatīts un atbalstīts lēmums par CSDD peļņas daļas par 2013.gadu izmantošanu minētā jautājuma realizācijai, kas maija beigās arī tika izdarīts.

Vienlaikus tiek uzsvērts, ka iespējamās fotoradaru iegādes, uzstādīšanas un uzturēšanas izmaksas precīzi nav iespējams noteikt, jo tās ir atkarīgas no piedāvājumiem, kas tiks izteikti publiskajos iepirkumos.

Patlaban tiek plānots, ka uz ceļiem tiks uzstādīti gan tā saucamie doplera tipa, gan lāzera tipa fotoradari. Konkrēto 20 vietu izvērtējums ir noticis, pieaicinot gan atbildīgās nozares vadošās valsts institūcijas, gan privātā sektora attiecīgās jomas ekspertus.

Valdība maija beigās atbalstīja CSDD valdes priekšlikumu novirzīt uzņēmuma 996 010 eiro peļņas daļu stacionārofotoradaru iegādei.

Lielākā daļa no 20 jaunajiem stacionārajiem fotoradariem atradīsies Rīgā un tās apkārtnē, liecina CSDD mājaslapā publiskotā karte.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.