Gada pirmajos trīs mēnešos divkāršojies velosipēdu avāriju skaits

Šogad pirmajos trīs mēnešos Valsts policija (VP) reģistrējusi 54 ceļu satiksmes negadījumus, kuros iesaistīti velosipēdisti, kas ir divas reizes vairāk nekā šādā laika periodā pagājušā gadā, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē sacīja VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos bija reģistrēti 25 satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti. Šādu satiksmes negadījumu skaits pieaudzis par 116%, liecina VP aplēses.

Šogad notikušajās velosipēdu avārijās 38 gadījumos bijuši cietušie, kas ir par 158% vairāk nekā pagājušā gada trīs mēnešos, kad cilvēki cietuši 15 negadījumos. Šogad bojā gājušas divas personas, bet pērn līdzīgos negadījumos neviena persona dzīvību nav zaudējusi.

Kā komisijas sēdē minēja Krapsis, būtiskais satiksmes negadījumu skaita pieaugums ir skaidrojams ar Latvijai neraksturīgi silto ziemu un sniega neesamību. Tādēļ liela daļa velosipēdu vadītāju šoziem turpināja piedalīties satiksmē.

Tāpat VP norāda, ka būtiska problēma ir velosipēda vadīšana reibumā. 2014.gada pirmajos trīs mēnešos policijas darbinieki izrakstījuši 686 administratīvā pārkāpuma protokolus par braukšanu reibumā, kas ir par 255 jeb 59% vairāk nekā pagājušā gada analoģiskā laika periodā.

Kā norāda policija, bieži vien iereibuši vadītāji vai nu nav informēti, ka par braukšanu reibumā ar velosipēdu piemērojams sods, vai arī vieglprātīgi paļaujas uz veiksmi, ka plānotajā maršrutā starpgadījumu nebūs. Vasaras sezonā policija rīko profilaktiskus reidus, taču statistikas dati neliecina par situācijas uzlabošanos.

Foto: Pilseta24

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.