Saņemti jau teju 100 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi bedru dēļ

Līdz ar ziemas atkāpšanos autovadītājus uz Latvijas ceļiem atkal sagaida un apdraud nekvalitatīvs ceļu segums un bedres. Apdrošināšanas sabiedrība „BTA Insurance Company” SE (turpmāk – BTA) šogad saņēmusi jau teju 100 atlīdzību pieteikumus par bedru nodarītajiem bojājumiem transportlīdzekļiem, un nepilnu divu mēnešu laikā apdrošināšanas atlīdzībās par šādiem bojājumiem izmaksājusi jau gandrīz 15 000 eiro. Neraugoties uz to, ka transportlīdzekļu vadītāji kļuvuši uzmanīgāki un bedru nodarītie zaudējumi transportlīdzekļiem kļuvuši maznozīmīgāki, vēl arvien apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par bedru nodarītajiem zaudējumiem saglabājas augsts.

Foto: iAuto.lv

Šī gada ziema ir bijusi īsa un bez vērā ņemamas sniega segas, kurai strauji kūstot, uz autoceļiem parasti veidojas liels skaits bedru. Lai gan šogad situācija uz Latvijas ceļiem pēc ziemas sezonas ir salīdzinoši labāka nekā pērn, februāra lietavu rezultātā ir izveidojušās un turpina veidoties bedres, kas rada bīstamus braukšanas apstākļus. Šogad, nepilnu divu mēnešu laikā, BTA jau saņēmusi gandrīz 100 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par negadījumiem, kad transportlīdzeklis iebraucis bedrē.

Apkopojot statistiku par pērn pieteiktajiem negadījumiem, BTA secina, ka nedaudz samazinājies gan pieteikto apdrošināšanas atlīdzību skaits par transportlīdzekļu iebraukšanu bedrē, gan arī vidējās izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības apmērs. Tas liecina par to, ka autovadītāji kļūst arvien uzmanīgāki un apzinās, ka bedres uz Latvijas ceļiem nav reta parādība. Ja vadītājs brauc uzmanīgāk un ar mazāku ātrumu, bet tomēr iebrauc bedrē, transportlīdzeklim var tikt nodarīti daudz mazāki bojājumi, nekā braucot ļoti ātri. 2013. gadā BTA kopumā saņēma 322 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par automašīnām nodarītiem bojājumiem pēc iebraukšanas bedrē, kas ir par 14% mazāk nekā 2012. gadā, savukārt apdrošināšanas atlīdzībās par šāda veida bojājumiem 2013. gadā BTA kopumā izmaksāja 72 382 eiro jeb vidēji 225 eiro par vienu apdrošināšanas gadījumu (2012. gadā par vienu apdrošināšanas gadījumu BTA izmaksāja vidēji 285 eiro).

Iveta Rijniece, „BTA Insurance Company” SE Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore: „Gadu no gada situācija uz Latvijas ceļiem ir līdzīga, taču autovadītāji, braucot uzmanīgāk un objektīvi novērtējot situāciju, tai ir spējuši pielāgoties. Par to liecina arī vidējās apdrošināšanas atlīdzības apmēra samazināšanās par bedru radītajiem bojājumiem automašīnām. Tomēr ir gadījumi, kad, pat braucot uzmanīgi un ar atļauto braukšanas ātrumu, iebraukšana bedrē var radīt ļoti ievērojamus bojājumus, kā rezultātā nepieciešama automašīnas evakuēšana no negadījuma vietas. Šādu zaudējumu atlīdzināšana ir iekļauta KASKO polisē. Mēs piedāvājam arī speciālu pakalpojumu „KASKO Bedres”, kas paredz apdrošināt transportlīdzekli tikai pret tādiem bojājumiem, kas rodas pēc transportlīdzekļa iebraukšanas bedrē. Ņemot vērā, ka bedres ir hroniska Latvijas problēma, kas gadu no gada raisa sašutumu autovadītājos, sākām piedāvāt šo pakalpojumu, vēlēdamies pievērst pašvaldību un ceļu uzturētāju uzmanību šai situācijai un rosināt aktīvāk rīkoties, lai uzlabotos situācija uz Latvijas ceļiem. Klientiem mēs sedzam zaudējumus par automašīnai radītajiem bojājumiem, savukārt no ceļu uzturētājiem regresa kārtībā cenšamies piedzīt zaudējumus, kas radušies sliktā ceļa seguma rezultātā. Regresa kārtībā pirmstiesas ceļā pērn izdevies piedzīt 3 800 eiro.”

Šogad „dārgākā bedre” ir Daugavpilī, pērn – Rīgā

Apkopojot lielākās izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības „Pilna servisa KASKO” un „KASKO bedres” apdrošināšanā par zaudējumiem, kas radušies pēc transportlīdzekļa iebraukšanas bedrē, BTA ir izveidojusi Latvijas dārgāko bedru TOP 3 šogad un pērn. BTA informācija par lielākajiem atlīdzību gadījumiem liecina, ka Latvijas „dārgākā bedre” šogad bijusi Daugavpilī, bet pērn – Rīgā.

BTA 2014. gada TOP3 lielākās izmaksātās atlīdzības par bedru radītajiem zaudējumiem:

1)    Apdrošināšanas atlīdzību – 1 569 eiro –  BTA izmaksāja 2003. gada izlaiduma „Volkswagen Golf” markas automašīnas īpašniekam, kurš Daugavpilī, 18. novembra ielā, iebrauca bedrē, kā rezultātā tika bojāts automašīnas priekšējais buferis, restes un riepa.

2)    Apdrošināšanas atlīdzību – 1 270 eiro – BTA izmaksāja 2012. gada izlaiduma „Land Rover” markas automašīnas īpašniekam, kurš Daugavpilī, Komunāla ielā, iebrauca bedrē, kā rezultātā tika bojāta automašīnas riepa un disks.

3)    Apdrošināšanas atlīdzību – 803 eiro – BTA izmaksāja 2010. gada izlaiduma „Toyota RAV4” markas automašīnas īpašniekam, kura automašīnai pēc iebraukšanas bedrē Skrundā, Raiņa un Ventas ielas krustojumā, tika bojāta tās degvielas tvertne un grīda.

BTA 2013. gada TOP3 lielākās izmaksātās atlīdzības par bedru radītiem zaudējumiem:

1)    Apdrošināšanas atlīdzību – 2 780 eiro – BTA izmaksāja 2010. gada izlaiduma „Mercedes Benz S500” markas automašīnas īpašniekam, kurš pēc sadursmes ar velosipēdistu Rīgā, Maskavas ielā, iebrauca bedrē. Spēkratam tika bojāta priekšējā balstiekārta, priekšējā riteņa disks un riepa, kā arī aizmugurējās durvis, šķērssvira.

2)    Apdrošināšanas atlīdzību – 1 914 eiro – BTA izmaksāja „Mercedes Benz” markas kravas automašīnas īpašniekam, kura spēkratam pēc iebraukšanas bedrē Bauskas novadā, Jaunsaulē, tika bojāts priekšējais buferis, priekšējais lukturis un labās puses pakāpiens.

3)    Apdrošināšanas atlīdzību – 1 379 eiro – BTA izmaksāja 1998. gada izlaiduma „Mercedes Benz C220” markas automašīnas īpašniekam, kura automašīnai, iebraucot bedrē Polijā, tika bojāts automašīnas priekšējais buferis, priekšējā automašīnas spārna labā puse, balstiekārta, priekšējā un aizmugurējā riepa, vienas riepas disks, kā arī automašīnas slieksnis.

Kā rīkoties, ja esat iebraucis bedrē?

BTA atgādina, ka iebraucot bedrē, autovadītājam, kuram ir BTA „Pilna servisa KASKO”  vai „KASKO Bedres” polise, ir ļoti būtiski apstāties tieši tajā vietā, kur noticis negadījums un nekavējoties zvanīt uz BTA diennakts Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12, kur klientam tiks sniegta informācija, kā rīkoties tālāk.

BTA aicina visus autobraucējus būt ne tikai piesardzīgiem, bet, iebraucot bedrē, pareizi rīkoties:

–      apstādināt transportlīdzekli negadījuma vietā un novērtēt, vai transportlīdzeklis ir atbilstošā tehniskajā stāvoklī, lai turpinātu piedalīties ceļu satiksmē;

–      nekādā gadījumā neturpināt piedalīties ceļu satiksmē, ja transportlīdzeklim radīti būtiski bojājumi;

–      izsaukt policiju uz negadījuma vietu, lai sastādītu protokolu, tajā obligāti fiksējot vietu, kur negadījums noticis;

–      ja transportlīdzekļa īpašniekam ir KASKO apdrošināšanas polise, kas paredz atlīdzību izmaksu par bojājumiem, kas radušiem pēc iebraukšanas bedrē, nekavējoties ziņot savam apdrošinātājam par notikušo negadījumu un pieteikt KASKO apdrošināšanas gadījumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.