Nopērkot zagtu BMW, zaudē gan auto, gan naudu (+ video)

Kāds Latvijas iedzīvotājs, kļūstot par upuri organizētās noziedzības grupējuma shēmā, zaudējis gan Lietuvā nopirkto “BMW 118”, gan 6000 eiro, vēsta LTV raidījums “De facto”.

Vīrietis Lietuvas portālā kopā ar dēlu izvēlējās spēkratu – 2008.gada “BMW 118”, zinot, ka Lietuvā auto izvēle ir plašāka, bet cenas – zemākas. Tikšanās ar pārdevēju norunāta Šauļos.

“Pārdevējs teica, ka pats īpašnieks pašreiz ar automašīnu brauc no Spānijas uz Lietuvu. Konkrētajā dienā arī mēs aizbraucām uz Lietuvu. Apskatījām mašīnu, salīdzinājām numurus. Mašīna bija normālā stāvoklī. Tika parakstīts līgums, samaksāta nauda, atvadījāmies no pārdevēja. Solīds cilvēks. Nekādas aizdomas neradās,” stāsta vīrietis, kas par pirkumu iztērējis vairāku gadu garumā uzkrātos aptuveni 6000 eiro.

Vīrietis nesteidzās autu piereģistrēt pēdējās decembra dienās, bet uz Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) devās pēc gadu mijas. Numuru salīdzināšanā CSDD nekādas viltojuma pazīmes netika saskatītas, bet, iesniedzot dokumentus, izrādījās, ka mašīna ir meklēšanā, un dokumenti tika konfiscēti. Pēc pāris dienā arī automašīna tika atņemta.

“De facto” uzskata, ka tēvs un dēls kļuvuši par upuriem rūpīgi izveidotā shēmā, ko, izmantojot dažādu valstu likumu nepilnības, veikli īsteno organizētās noziedzīgas grupas. Piemēram, kāds iedzīvotājs Itālijā līzingā ir nopircis automašīnu. Taču viņš par to vairs nevēlas maksāt. Uz fiktīva pirkšanas/pārdošanas līguma pamata auto nonāk Vācijā, kur to reģistrē. Tālāk transportlīdzeklis atceļo uz Latviju, kur to jau gaida jaunais īpašnieks. Par it kā notikušo zādzību paziņots tiek tikai brīdī, kad auto ir pārdots šeit. Mašīnas sākotnējais īpašnieks ir izbēdzis no atlikušā kredītmaksājuma, ko sedz apdrošinātājs. Turklāt izdevies arī nopelnīt, shēmu ieskicē raidījums, pieļaujot, ka gadījumā, ja BMW pircējs būtu piereģistrējis automašīnu pāris dienu agrāk, iespējams, viņš vēl ilgu laiku nezinātu, ka viņam pārdots vēlāk meklēšanā izsludināts spēkrats.

Pērn CSDD fiksējis 99 gadījumus, kad mēģināts reģistrēt, iespējams, ārvalstīs nozagtas automašīnas. Lielāko daļu no tām policija pircējiem ir konfiscējusi. Populārākie automašīnu modeļi ir “Audi”, “Toyota”, “Volkswagen” un BMW.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.