Valdība piešķir papildus finansējumu valsts autoceļu ziemas uzturēšanas darbiem

Lai pilnvērtīgi veiktu valsts autoceļu ziemas uzturēšanas darbus decembra mēnesī, nodrošinot satiksmei drošus braukšanas apstākļus, Ministru kabineta sēdē, 10.decembrī, nolemts piešķirt papildus finansējumu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” 574 000 latu apmērā.

Tā kā 2013.gada pavasara un vasaras sezonā tika veikti neatliekami ceļu ikdienas uzturēšanas darbi, lai nodrošinātu ceļu lietošanu, tādējādi tika pārtērēts ikdienas uzturēšanai piešķirtais finansējums.

Foto: iAuto.lv

Pēc Satiksmes ministrijas apkopotās informācijas par stāvokli attiecībā uz valsts autoceļu tīkla uzturēšanu 2013./2014.gada ziemas sezonā, konstatēts, ka pietrūks līdzekļu valsts autoceļu tīkla uzturēšanai decembra mēnesī atbilstoši valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontrolei.

Valsts autoceļu uzturēšanas līmenis 2013./2014.gada ziemas sezonā noteikts līdzīgs kā 2011./2012. un 2012./2013.gada ziemas sezonas līmenim, ņemot vērā pēdējo gadu vidējos ziemas sezonas laika apstākļus.

Lai nodrošinātu transportlīdzekļu satiksmi mainīgajos un ārkārtējos laika apstākļos, autoceļu ar A, A1 un B uzturēšanas klasi brauktuve tiek attīrīta un kaisīta ar mitro sāli, bet autoceļus ar C uzturēšanas klasi kaisa bīstamās vietas, krustojumos, pieslēgumos, tiltos un satiksmes pārvados.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.