Igauņi pret riepu maiņu attiecas atbildīgāk

Kā liecina riepu centru tīkla Pirelli Key Point novērojumi – tikai neliels skaits autovadītāju Latvijā izvēlas un rezervē riepas savlaicīgi, lielāka daļa to atstāj uz pēdējo brīdī. Savukārt Igaunijā autovadītāji ir atbildīgāki – vairākums domā par riepu izvēli jau septembrī, un novembrī lielāka daļa jau brauc ar ziemas riepām. Latvijā riepu maiņas augstākais punkts vēl tikai priekšā.

Foto: iAuto.lv

Pirelli Key Point riepu centru speciālisti uzsver, ka izvēlēties un rezervēt riepas, nepieciešams savlaicīgi, vislabāk – septembrī vai oktobra sākumā, kad riepu centros ir pieejams visplašākais produkcijas klāsts. Savukārt, uzstādot riepas, jāņem vērā ne tikai likumdošana, bet arī laika apstākļi. Kad vidējā diennakts gaisa temperatūra pazeminās līdz +7⁰ C un zemāk, vasaras riepas zaudē savas īpašības un funkcionalitāti. Šādos apstākļos braukt ar vasaras riepām nav droši, noteikti jāizvēlas ziemas riepas.   

Mārtiņš Zeimanis, Pirelli Key Point tīkla attīstības vadītājs Baltijā: “Riepu centru tīkls Pirelli Key Point darbojas visa Baltijā, un mēs redzam, kā atšķiras patērētāju ieradumi šajās valstīs. Ja Igaunijā autovadītāji jau septembrī dodas uz specializētājiem riepu  centriem –  izvēlas un rezervē   riepas, un uzstāda tās vadoties pēc laikapstākļiem, tad pie mums –  Latvijā, tā dara ļoti reti. To var izskaidrot ar faktu, ka Igaunijas autovadītāji ir pragmatiskāki un atbildīgāki, un vēlas braukt ar riepām, kas ir vislabāk piemērotas viņu automašīnai un braukšanas stilam, nevis ar tādām, kas palikušas veikalā sezonas beigās. Savukārt daudzi Latvijas autovadītāji atstāj riepu izvēli un maiņu uz pēdējo brīdi. Rīkojoties šādi, vadītājiem jārēķinās, ka riepu izvēle var būt ierobežota un vēlamā prece var nebūt pieejama. Šogad, piemēram, īpaši populāras ir jaunās Pirelli Ice Zero riepas. Tomēr ļoti iespējams, ka novembrī šis modelis būs pieejams tikai tiem, kas iepriekš rezervējuši sev riepas. Labas riepas, kas demonstrē izcilus rezultātus testos, kā arī nodrošina labāko cenu un kvalitāti, vienmēr būs pieprasītas un ātri pazudīs no veikalu plauktiem, tādēļ riepu izvēli noteikti nevajag atstāt uz pēdējo brīdi”.

Tirgus tendences rāda, ka Igaunijā novembra sākumā vairākums autovadītāju jau brauc ar ziemas riepām. Tajā pašā laikā, Latvijas autovadītāji nesteidzas mainīt riepas. 

Mārtiņš Zeimanis, Pirelli Key Point tīkla attīstības vadītājs Baltijā: “Jau oktobrī gaisa temperatūra Latvijā svārstījās no -8⁰ līdz +8⁰ C un dažos rajonos bija pat sniegs. Šajās dienās autovadītāji ļoti aktīvi mainīja vasaras riepas uz ziemas, un daudzos autoservisos bija rindas. Taču šobrīd, silto laikapstākļu dēļ, novērojam aktivitātes samazinājumu. Ja tuvākajās dienās gaisa temperatūra būtiski nepazemināsies, riepu maiņas augstākais punkts tiks sasniegts tikai novembra beigās, pirms oficiālās pārējas uz ziemas riepām, kas pēc Latvijas likumdošanas notiek 1. decembrī”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.