Parlaments konceptuāli atbalsta ieceri paaugstināt akcīzes nodokli autogāzei

Saeima šodien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā “Par akcīzes nodokli”, ar kuriem paredzēts paaugstināt akcīzes nodokli autogāzei.

Foto: lpg.lv

Ar grozījumiem, kas tiek skatīti vienotā paketē ar nākamā gada budžetu, paredzēts paaugstināt akcīzes nodokļa likmi naftas gāzēm un pārējiem gāzveida ogļūdeņražiem. Līdzšinējo 90 latu vietā par 1000 kilogramiem gāzes tas būs 161 eiro, kas atbilst 113 latiem.

Tādējādi plānots nodrošināt papildu finansējumu jauno politikas iniciatīvu pasākumiem, kā arī mazināt atšķirības akcīzes nodokļa slogā starp degvielas veidiem.

Pret akcīzes nodokļa paaugstināšanu autogāzei iebilda nozares pārstāvji, kas norādīja, ka ieņēmums no nodokļa paaugstinājuma būs neliels, salīdzinot ar kaitējumu nozarei.

Kā ziņots, divu nedēļu laikā savākti vairāk nekā 12 000 parakstu pret akcīzes nodokļa likmes celšanu autogāzei, informēja Latvijas Gāzes asociācija (LGA). LGA jau iesniedza Saeimā šo kolektīvo iesniegumu.

Palielinot akcīzes nodokli naftas gāzēm (autogāzēm), maksimālais tās gala cenas pieaugums būs 1,54 santīmi par litru, liecina Finanšu ministrijas (FM) aprēķini.

Pašlaik Eiropas Savienībā (ES) noteiktais minimālais nodokļa līmenis autogāzēm ir 88 lati par 1000 kilogramiem, taču ir paredzēts to palielināt. Pašlaik aptuvenā autogāzes cena Latvijā ir 40 santīmi par litru. Palielinot akcīzes nodokli, tās cena sasniegs ne vairāk kā 41,5 santīmus par litru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.