Biežāk pērk 5 gadus vecus auto, jauno auto segmentā iecienīti krosoveri

Šī gada deviņos mēnešos, salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, privātpersonu auto līzinga tirgus audzis par 25%. Vispieprasītākie ir 5 līdz 7 gadus veci spēkrati.

Swedbank dati rāda, ka šī gada deviņos mēnešos, salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, privātpersonu auto līzinga tirgus audzis par 25%. Vispieprasītākie ir 5 līdz 7 gadus veci spēkrati. Jauno auto segmentā uzvaras gājienu turpina tā sauktie parketa džipi jeb krosoveri – katrs sestais līzinga darījums slēgts, lai iegādātos kādu no šīs klases automobiļiem.

Toyota Rav4 2013 Foto: iAuto.lv

Hyundai Santa Fe 2013 Foto: iAuto.lv

Iedzīvotāju paradumi automašīnu iegādē pēdējo gadu laikā nav būtiski mainījušies, taču ievērības cienīgs ir fakts, ka līzinga darījumu apjoms pieaug visos automašīnu segmentos. Tas rāda, ka iedzīvotāju noskaņojums turpina uzlaboties. Auto līzingā patlaban izvēli pamatā nosaka tādi racionālie kritēriji kā tehniskā komplektācija un cena. Vienlaikus ir novērojama jauna tendence – iedzīvotāji arvien vairāk izvēlas neklātienes risinājumus līzinga noformēšanai. Priekšroka tiek dota iespējai kārtot visus ar līzingu saistītos jautājumus internetbankā – no pieteikšanās līzingam un izmaiņu veikšanas līdz pat saistību dzēšanai,” saka Kaspars Sausais, Swedbank Privātpersonu līzinga atbalsta nodaļas projektu vadītājs.

Volkswagen Jetta 2013 Foto: iAuto.lv

Iedzīvotāji pieturas pie pārbaudītām vērtībām – Volvo, Volkswagen un BMW

Joprojām līzinga tirgū dominē lietotas automašīnas – aptuveni 75% no visiem līzinga darījumiem privātpersonām bijuši lietoto auto segmentā. Īpaši aktīva auto tirdzniecība noris tieši starp privātpersonām. Swedbank dati rāda, ka aptuveni 70% gadījumos auto pārdevējs ir privātpersona.

Savukārt izmaiņas starp iecienītākajiem auto šogad nav novērojamas – šī gada pirmajos deviņos mēnešos iedzīvotāji visvairāk iegādājušies Volvo, Volkswagen un BMW markas automašīnas.

Jauno auto līzinga tirgus audzis par 15%, visvairāk pērk Nissan Juke

Nissan Juke Nismo 2013 Foto: iAuto.lv

Nissan Juke Nismo 2013 Foto: iAuto.lv

Jauno auto līzinga tirgus šī gada pirmajos deviņos mēnešos, salīdzinot ar šo periodu pērn, audzis par 15%. Populārākās šogad ir Nissan, Hyundai un Toyota automašīnas. Kā aplieicina Swedbank dati, iedzīvotāju jaunu spēkratu izvēlē dominē krosoveri, jo īpaši Nissan Juke.

 

Nissan Juke Nismo 2013 Foto: iAuto.lv

Toyota Auris 2013 Foto: iAuto.lv

Peugeot 2008 2013 Foto: iAuto.lv

Opel Mokka 2013 Foto: iAuto.lv

Honda CR-V 2013 Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.