Autovadītāji Latvijā kļuvuši zinošāki

Foto: Publicitātes attēls

Autovadītāji Latvijā kļuvuši zinošāki automašīnas tehniskā stāvokļa jautājumos, uzskata kampaņas „Brauc droši!” rīkotāji.

Lai pirms ziemas sezonas autovadītāji varētu sagatavoties drošākai dalībai ceļu satiksmē, kampaņas „Brauc droši!” laikā veiktas jau pirmās bezmaksas auto gaismu, riepu spiediena un protektora dziļuma, stāvbremzes un vējstikla slotiņu pārbaudes lielākajās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Limbažos, Tukumā, Liepājā un Daugavpilī.

Pirmajā nedēļā pārbaudītas vairāk nekā 700 automašīnas, un eksperti prognozē, ka kopumā varētu tikt veiktas tūkstošiem šādas pārbaudes.

Foto: Publicitātes attēls

„Jau tagad varam secināt, ka projekts ir izdevies, jo atsaucība no autovadītājiem ir liela – dienas laikā mēs vidēji pārbaudām 45 automašīnas, sniedzot to īpašniekiem padomus par viņu auto piemērotāko riepu izvēli,” stāsta „Goodyear” pārstāvis Gints Jegurs. „Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, autovadītāji ir zinošāki auto tehniskā stāvokļa jautājumos. Tajā pašā laikā mēs joprojām strādājam ar tiem autovadītājiem, kuri priekšroku sniedz ziemas riepu izmantošanai arī vasaras periodā – mūsu uzdevums ir izskaidrot, kāpēc tas ir bīstami.”

Dati par ceļu satiksmes negadījumiem liecina, ka tieši riepu tehniskais stāvoklis ir viens no biežāk sastopamajiem faktoriem, kas veicina nelaimes gadījumus uz ceļiem, sacīja Jegurs.

Bezmaksas automašīnu pārbaudes kampaņas „Brauc droši” ietvaros tika sāktas 20. septembrī un ilgs līdz pat līdz 27. oktobrim. Kampaņas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību automašīnu tehniskajam stāvoklim pirms ziemas sezonas iestāšanās, kā arī piedalīties vispasaules drošas braukšanas „10 Zelta likumu memoranda” ievērošanā.

Foto: Publicitātes attēls

Memorandā autovadītāji tiek aicināti vienmēr piesprādzēties, ievērot ceļu satiksmes noteikumus, nepārkāpt ātruma ierobežojumus, regulāri pārbaudīt auto riepas, braukt atbildīgi un nekad nesēsties pie stūres alkohola vai narkotiku reibumā, sargāt bērnus, būt uzmanīgam un nelietot mobilo tālruni bez brīvroku sistēmas braukšanas laikā, nebraukt nogurušam, valkāt ķiveri, kad brauc ar divu riteņu transporta līdzekli, kā arī būt pieklājīgam un respektēt citus satiksmes dalībniekus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.