Rīgā tradicionāli norisinās Eiropas Mobilitātes nedēļa

Rīgas domes Satiksmes departaments tradicionāli no 16. līdz 22.septembrim rīko Eiropas Mobilitātes nedēļu, kura šogad Rīgā notiek jau divpadsmito gadu. Tās ietvaros pilsētā tiek rīkoti dažādi pasākumi, lai uzrunātu sabiedrību un pievērstu uzmanību gaisa piesārņojumam pilsētā un alternatīviem pārvietošanās līdzekļiem.

Šā gada mobilitātes nedēļas tēma „Svaigs gaiss – tā ir Tava izvēle!”, tāpēc departaments ar sadarbības partneriem piedāvās rīdziniekiem un pilsētas viesiem dažādas izklaidējošas un izglītojošas akcijas.

Lai pievērstu uzmanību sabiedriskā transporta nozīmei un tā nepieciešamību ikdienā, pieturvietās tiks organizēta vēl nebijusi akcija „Stopmob”. Visas nedēļas garumā pieturvietās dejotāji sniegs priekšnesumus, ar deju paudīs cilvēku emocijas un prasmes dažādos deju stilos, piemēram, hip hop deju kultūras, laikmetīgās un svinga dejas, austrumu deju stilos.

Savukārt, lai pārliecinātos, kurš transporta līdzeklis rīta stundā ir vispiemērotākais pilsētvidei, kad ir visblīvākā satiksme, tiks organizētas sacensības. Tajās piedalīsies Rīgas domes amatpersonas, sabiedrībā pazīstamas personības, lai izmantojot dažādus transporta līdzekļus, dotos eksperimentālā braucienā no mikrorajoniem uz centru. Tāpat nedēļas laikā tiks organizētas saliekamo velosipēdu sacensības, rīkotas veloekskursijas, velosacensības bērniem un ģimenēm.

Tradicionāli, 22.septembrī, notiks „Diena bez auto”, kuras ietvaros tiks rīkotas velobraucēju brokastis. Brokastu laikā tiks atklāta pirmā publiskā velo pašapkalpošanās darbnīca un pumpis, apmeklētāji varēs iepazīties ar elektrovelosipēdiem, darbosies velo tirdziņš un citas aktivitātes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.