“Meistara padoms”. Ar auto šķidrumiem joki mazi (+VIDEO)

Mūsu automašīnu darbība nav iedomājama un pat iespējama bez dažādiem darba šķidrumiem. Ar Bosch Car Service eksperta palīdzību noskaidrosim, kuri ir svarīgākie un kā pašiem sekot to stāvoklim.


”Pirmais, kam vajag sekot, ir eļļas līmenis un dzesēšanas šķidruma līmenis. Kā vienu, tā otru iespējams papildināt pašu spēkiem, taču tas nedrīkst atkārtoties bieži. Ja tie šķidrumi sāk zust pārāk daudz, noteikti jāgriežas servisā,” atzīst Artis Anspoks, Bosch Car Service meistars-pieņēmējs: 

Ar ko draud dzeses šķidruma zudumi?

Ja pārāk strauji zūd dzesēšanas šķidrums, tas var novest pie tā ka motors pārkarsīs, un draud kapitālais remonts vai pat motora maiņa.

Kā droši papildināt dzeses šķidrumu?

Papildināt šķidrumu būtu vēlams tikai tad, kad motors ir atdzisis. Var paiet minūtes 10-15. Tad tikai drīkst taisīt korķīti vaļā. Ja dzeses šķidruma temperatūra ir ap 100 grādiem, veidojas liels spiediens. Korķīti var izšaut, un var apdedzināties. Veicot šo manipulāciju pašrocīgi, ieteicams lietot cimdus. Ja tādu nav, korķi pirms atskrūvēšanas var apklāt ar kādu lupatu. Škidrums jāpapildina nedaudz virs  minimālās atzīmes uz izplešanās trauka.

Kāpēc eļļas līmenis nedrīkst būt arī par augstu?

Ja eļļas līmenis ir pa mazu, motoram nav pietiekama eļļošana. Daži motora elementi tiek dzesēti ar eļļu, tātad tie var iziet no ierindas. Ja eļļas līmenis ir ievērojami par augstu, var izspiest blīvslēgus.

Cik bieži var nākties papildināt Ad Blue tvertni?

Skatoties pēc braukšanas stila – reizi pusgadā, varbūt tikai reizi gadā.

Ko iesākt, ja sasalis vējstikla šķidrums?

Pirmais, ko mājās var izmēģināt, ja nav palicis daudz vasaras šķidruma, ir pieliet ziemas šķidrumu, bet jāņem pats stiprākais vai pat koncentrāts. Ja nesanāk, tad mašīna jāliek siltās telpās, kur ir plus grādi.

Kāpēc vējstikla mazgātājus nedrīkst darbināt “pa tukšo”?

Ja viņš nenāk, šķidruma nav, un sūknītis strādā pa tukšo. Tas var sūkni nobeigt. Vairāk skaties TV Autoziņu sižetā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.