Nākamā gada pirmajā pusē izvērtēs valsts pārvaldes iestāžu autoparku

Līdz 2018.gada 1.maijam tiks veikts atkārtots tiešās pārvaldes iestāžu autoparka izvērtējums par 2017.gadu, liecina Valsts kancelejas informācija.

Šāds izvērtējums tiks veiks, lai konstatētu šogad veikto pilnveidojumu ietekmi un saņemtu informāciju priekšlikumu izstrādei par turpmāk īstenojamām darbībām. Saņemtā informācija tiks iesniegta Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai.

Balstoties uz izvērtējuma ietvaros saņemtajiem datiem, Valsts kanceleja veiks apkopotās informācijas analīzi un aktuālo datu modelēšanu, lai turpmākai lēmumu pieņemšanai varētu sagatavot pamatotus priekšlikumus par valsts tiešās pārvaldes iestāžu autoparka ekonomisku izmantošanu.

“Modelēšanā tiks apskatīti risinājumi lietderīgākajam autotransporta nodrošināšanas veidam, piemēram, iegādē izmantot finanšu līzingu, nomāt ilgtermiņā vai īstermiņā. Tāpat tiks izvērtētas citas alternatīvas, piemēram, sabiedriskā transporta, taksometru, kopbraukšanas u.c. pakalpojumu izmantošana.

Savukārt attiecībā uz iespēju centralizēt autotransporta iegādi vienā institūcijā, Valsts kancelejā norādīja, ka 2018.gada ietvaros Iepirkumu uzraudzības birojs un Valsts reģionālas attīstības aģentūra izvērtēs preču un pakalpojumu grupas, kuru iepirkumus var centralizēt, kā arī iepirkumu atbalsta funkcijas centralizācijas potenciālu.

Valsts kancelejas informācija liecina, ka 2015.gadā valsts pārvaldes iestāžu rīcībā bija 3334 automašīnas. No tām nomātas tika 780 automašīnas, bet 2357 automašīnas bija iestāžu īpašumā.

2015.gadā valsts iestāžu autoparka uzturēšana izmaksāja 16,66 miljonus eiro, automašīnu iegādei tika tērēti 3,42 miljoni eiro, bet viena auto iegādes izmaksas bija 26 596 eiro, savukārt auto nomas izdevumi par vienu automašīnu gadā bija 5658 eiro.

Šā gada maijā Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas veiktajā analīzē par valsts pārvaldes institūciju autoparkiem tika konstatēts, ka valstij atsakoties no dienestu automašīnu nomas par labu transportlīdzekļu iegādei, iespējamais ietaupījums būtu apmēram viens miljons eiro.

Pētījums veikts par valsts iestāžu autoparku darbību no 2012. līdz 2015.gadam. Tajā norādīts, ka 2015.gadā valsts pārvalde nomāja 780 automobiļus.

Parlamentārieši salīdzinājuši automašīnas iegādes izmaksas no vienas puses un un nomas maksas apmēru no otras puses, vērtējot izdevumu apmēru ilgtermiņā – sešu gadu laikā. Secināts, ka vienas automašīnas noma sešu gadu laikā izmaksā dārgāk – 35 760 eiro, savukārt iegāde kopā ar uzturēšanas izdevumiem 27 942 eiro.

Deputāti norādīja, ka, pārejot uz nopirktu automašīnu izmantošanu, ietaupītos līdzekļus būtu iespējams novirzīt sociāli nozīmīgāku funkciju veikšanai, piemēram, veselības aprūpes finansēšanai.

Foto: Ilustratīvs attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.