Latvijas Gada auto: nav viena labākā auto, bet katram ir savs labākais auto (+ video; foto)

Jau nākamnedēļ tiks paziņoti septiņi konkursa “Latvijas Gada auto 2018” finālisti. Šogad par titulu sacenšas 20 ļoti spilgti jaunākie automobiļi – jo automobilim piemīt arvien individuālāks raksturs, jo atšķirīgākus viedokļus par tiem nākas dzirdēt.

. Tā šogad ir ar visiem pretendentiem Ja citus gadus konkursa žūrijai jau samērā laicīgi bija skaidrs, kuri modeļi būs septiņi finālisti, tad šogad tos noteikt ir kļuvis sarežģītāk.

Katrs no modeļiem piedāvā ko vilinošu – spilgtu izskatu, aizraujošu vadāmību, pievilcīgu cenu, atsaucīgu dzinēju un transmisiju u.t.t. Kas “Latvijas Gada auto 2018” žūrijas biedriem likās pievilcīgs konkursa pretendentos? Skatieties video ar žūrijas iespaidiem “Lielajā testa braucienā”.

Katru gadu konkursā “Latvijas Gada auto” piedalās dažādu klašu automobiļi, kas visbiežāk savā starpā nav salīdzināmi. Tomēr reizēm arī nesalīdzināmas lietas ir salīdzināmas, jo žūrija, vērtējot konkursa dalībniekus, ievēro noteiktas vadlīnijas katra modeļa kontekstā:
• Virsbūve – vadītāja vieta, pasažieru vietas, pārskatāmība, bagāžnieks, funkcionalitāte, mikroklimats, apdares kvalitāte;
• Braukšana – ergonomika, vadāmība, balstiekārtas komforts, bremžu efektivitāte, ātrumkārbas darbība, dinamikas parametri, trokšņu līmenis, drošības aprīkojums, (apvidus spējas – tikai apvidus automašīnām);
• Izmaksas – cena, degvielas patēriņš, ražotāja garantija, apdrošināšana un nodokļi, servisa izmaksas, vērtības zudums;
• Atbilstība Latvijas apstākļiem un pircējam – automašīnas iespējamie panākumi Latvijas auto tirgū, ietekme uz valsts autoparka atjaunošanu un modernizāciju.

Jāpiebilst, ka ar “Latvijas Gada auto” titulu auto modelim netiek piešķirts labākā auto statuss, bet tas nozīmē, ka šim modelim ir vērts pievērst uzmanību. Galu galā katram ir savs labākais auto – dārga luksusa automobiļa cienītājs visticamāk neizvēlēsies “Latvijas Gada auto 2016” – “Hyundai i20”, vai sportiska automobiļa meklējumos nedosimies pie “Latvijas Gada auto 2017” – “Škoda Kodiaq”.

Piedalies “Tautas balsojumā” un laimē auto uz nedēļas nogali
Papildus “Latvijas Gada auto 2018” titulam, apbalvošanas ceremonijā plkst 20:00 1. decembrī tiks pasniegtas balvas arī dažādās nominācijās, un viena no svarīgākajām ir “Tautas simpātija”, kas tiek noteikta aptaujājot sabiedrību. Pērn balsojumā tika saņemtas 29 459 balsis.

Šobrīd ikviens interesents var piedalīties “Latvijas Gada auto 2018 Tautas balsojumā”, kas notiks līdz novembra beigām. Piedalīties “Tautas balsojumā” iespējams portālā http://gadaauto.iauto.lv vai t/c “Mols”, kur apskatāmā arī “Latvijas Gada auto 2018” lielformāta fotoizstāde. Starp tiem interneta balsotājiem, kuri sociālajos tīklos būs dalījušies ar savu izvēli, tiks izlozētas trīs automašīnas uz nedēļas nogali ar pilnu degvielas tvertni – “Citroen C3”, “Ford Fiesta” un “Volvo XC60”.

Šobrīd interneta balsojuma priekšgalā ir dārgākie pretendenti pirmajā trijniekā ir “Volvo XC60”, “Audi Q5” un “BMW 5. sērija”, tomēr gala rezultāti vēl var krasi mainīties, jo kopā tiks skaitītas abās balsošanas vietās iegūtās balsis. Pagājušajā gadā nominācijā “Tautas simpātija” uzvarēja “Volvo S90/V90”.

Uzvarētāju paziņošana notiks apbalvošanas ceremonijā šī gada 1. decembrī plkst. 20:00, kas notiks viesnīcā “Avalon Hotel”. Ceremonijai būs iespējams sekot līdzi tiešraidē televīzijā “Re:TV” un internetā portālos “Delfi”, “iAuto.lv” un “Tvnet”

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.