Uz valsts autoceļiem beidzas ziemas uzturēšanas sezona; aicinām atzīmēt bedrītes aplikācijā Waze

31. martā beidzas autoceļu ziemas uzturēšanas sezona un valsts autoceļu tīklā sāk veikt vasaras uzturēšanas darbus. Aprīlī uz asfaltētajiem autoceļiem sāksies bedrīšu masveida remontdarbi

Aicinām autovadītājus atzīmēt navigācijas aplikācijā Waze bedrītes, kas tiek pamanītas uz valsts autoceļiem. Informācija Waze ceļu uzturētājiem kalpo kā papildu informācijas avots.

“Jau kopš 2014. gada sadarbojamies ar navigācijas lietotni Waze. Tā ir lieliska iespēja sniegt nepieciešamo informāciju vairāk nekā 100 tūkstošiem autobraucēju,” stāsta VAS Latvijas Valsts ceļi valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

“Mūsu darbinieki visos Latvijas reģionos uzrauga valsts ceļus, taču nodrošināt, ka katru dienu tiek apsekots ikviens metrs, protams, fiziski nav iespējams, tāpēc autovadītāji ir tie, kas kā likums pirmie ierauga ja uz ceļa ir kāda problēma. Mums un ceļu uzturētājiem šī informācija ir ļoti svarīga, tāpēc jo vairāk ar to dalīsies, jo operatīvāk mēs spēsim reaģēt,” viņš turpina.

“Bedru aizpildīšana uz asfaltētajiem ceļiem ir roku darbs. Ik gadu, uzsākot bedru masveida remontu, LAU darbinieki faktiski izstaigā visus valsts asfaltētos autoceļus”, uzsver VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) vadītājs Vladimirs Kononovs.

“Kopumā situācija uz asfaltētajiem ceļiem uzlabojas, jo bedru apjoms uz tiem pakāpeniski samazinās. Ja pirms pieciem gadiem mēs veicām bedru remontdarbus, kas kopumā ir līdzvērtīgi 100 kilometriem jauna ceļa, tad pērn tie bija 60 kilometri”, viņš norāda.

Ņemot vērā, ka no rītiem un naktī vēl ir iespējams slapjš sniegs un gaisa temperatūra var pazemināties zem nulles, nepieciešamības gadījumā LAU joprojām nodrošinās ceļu kaisīšanu un tīrīšanu.

Šā gada pirmajos trīs mēnešos, veicot avārijas remontdarbus uz autoceļiem, jau ir aizpildītas bīstamās bedres kopumā 9269 kvadrātmetru platībā, tajā skaitā uz galvenajiem valsts autoceļiem – 1423, uz reģionālajiem ceļiem – 5953, bet uz vietējās nozīmes ceļiem – 1893 kvadrātmetru platībā.

Līdzīgi kā ziemā, arī vasaras sezonā ceļu uzturēšanas darbi tiks veikti prioritārā secībā, pamatojoties uz uzturēšanas klasēm A (augstākā), B, C un D (zemākā). Tās ir noteiktas pēc autoceļu sociālekonomiskās nozīmes un transporta plūsmas izvērtēšanas, proti, vispirms tiks sakārtoti svarīgāko un noslogotāko maršrutu autoceļi.

Ziemas un vasaras uzturēšanas darbus valsts autoceļu tīklā veic VAS Latvijas autoceļu uzturētājs. Darbi tiek veikti atbilstoši MK noteikumiem Nr.224 “Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu uzturēšanas ikdienas prasībām un to izpildes kontroli” un faktiski piešķirtajam finansējumam.

Ar mobilo navigācijas lietotni Waze LVC sadarbojas kopš 2014. gada. Tajā ir atrodama informācija par remontdarbiem valsts autoceļu tīklā un ar tiem saistītajiem satiksmes ierobežojumiem. Waze arī var atzīmēt bedrītes uz autoceļiem, kā arī ziemas periodā iegūt informāciju par braukšanas apstākļiem uz valsts galvenajiem autoceļiem. Lai lejupielādētu Waze lietotni iOS vai Android operētājsistēmai, apmeklējiet http://www.waze.com.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.