Atstāj spēkā KP lēmumu par “Kia Auto” pārkāpumu saistībā ar ierobežojumiem veikt tehnisko apkopi neatkarīgajos servisos

Administratīvā apgabaltiesa atstājusi spēkā Konkurences padomes (KP) lēmumu sodīt AS “Kia Auto” par KP konstatēto pārkāpumu, liecina KP mājaslapā publicētais paziņojums.

Administratīvā apgabaltiesa 10.martā nolēma noraidīt “Kia Auto” māteskompānijas AS “Tallina Kaubamaja” un “Kia Auto” pārsūdzības pieteikumu par KP 2014.gadā pieņemto lēmumu. Noraidot pieteikumu, tiesa ir atzinusi KP pieņemto lēmumu par pamatotu un atstājusi to spēkā, uzsver KP pārstāvji.

Iepriekš jau vēstīts, ka KP lēmumā konstatēja, ka “Kia Auto” vairāk nekā desmit gadu garumā nepamatoti ierobežojusi auto īpašnieku iespējas garantijas laikā veikt ārpusgarantijas remontus un tehnisko apkopi neatkarīgos servisos, kā arī iespēju uzstādīt citu ražotāju rezerves daļas.

KP uzņēmumam solidāri ar tā māteskompāniju “Tallinna Kaubamaja” piemēroja sodu 134 514,43 eiro apmērā.

“Tallinna Kaubamaja” pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka ”KIA Auto” un ”Tallinna Kaubamaja Grupp” nepiekrīt KP lēmumam, pamatojoties uz to, ka visa lieta balstīta uz vienu gadījumu, kurā trešā puse atteica garantijas remontu un tiesā atzina, ka ”KIA Auto” nav bijis iesaistīts lēmuma pieņemšanā par noraidījumu, lēmums ir viņu pašu pieņemts, ņemot vērā lietas objektīvos apstākļus.

”Saskaņā ar ”Kia” garantijas noteikumiem, kas bija spēkā laika periodā no 2004. līdz 2009. gadam, ”Kia” pasažieru automašīnas varēja tikt apkalpotas neatkarīgos servisa centros, taču, lai nodrošinātu remontdarbu kvalitāti un pasažieru drošību, ražotājs prasīja, lai remontdarbi, kas veikti neatkarīgos servisa centros, pēc tam tiktu bez maksas pārbaudīti pilnvarotajos centros, lai tādējādi pārliecinātos par atbilstību ražotāja standartiem, kas bija priekšnoteikums garantijas derīgumam. Tomēr KP rūpīgi neanalizēja minētos garantijas apstākļus un interpretēja kopējos garantijas noteikumus kā remontdarbu ierobežojumu neatkarīgos servisa centros. Papildu tam KP padomei nav likumīga pamata atzīt ”Tallinna Kaubamaja” kā solidāri atbildīgu, tā kā ”Tallinna Kaubamaja” ir holdings un nav bijis iesaistīts ”KIA Auto” lēmumos, kas attiecas uz garantijas apstākļiem,” pauda kompānijā.

Tajā arī norādīja, ka Administratīvās apgabaltiesa atstāja spēkā KP lēmumu, ignorējot uzņēmumu skaidrojumus un iesniegumus, tāpat nav ņemti vērā liecinieku paziņojumi un klientu aptaujas.

Uzņēmumi grasās iesniegt kasācijas sūdzību par attiecīgo tiesas lēmumu.

Administratīvās apgabaltiesas lēmums ir pārsūdzams viena mēneša laikā.

KIA Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.