Glābsim 3500 dzīvības ik dienu (+ video)

Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) ir uzsākusi satiksmes drošības kampaņu “3500 dzīvības” (#3500Lives) http://www.fia.com/3500lives , kuras mērķis ir samazināt ceļu satiksmē bojāgājušo skaitu, jo tieši tik daudz cilvēku ik dienas iet bojā uz ceļiem visā pasaulē.

FIA un tās dalīborganizācijas uzskata, ka ir jārīkojas nekavējoties, lai pārtrauktu šo humāno, ekonomisko un sociālo katastrofu, un tādēļ izstrādājusi 10 uzdevumus un apkopojusi tos Manifestā. FIA un LAMB kā tās dalīborganizācija aicina visus, kam rūp drošība uz ceļiem šo manifestu parakstīt (http://www.fia.com/3500lives#form ).

FIA 10 uzdevumi:

1. Atbalstīt ANO izvirzīto mērķi satiksmes drošībā, līdz 2020. gadam uz pusi samazināt negadījumos bojā gājušo skaitu.

2. Uzlabot ceļu infrastruktūru, jo aptuveni 50% negadījumi pasaulē notiek tikai 10% no ceļiem.

3. Visām jaunajām automašīnām ir jāatbilst ANO izstrādātajiem automašīnu drošības standartiem.

4. Likumdošanai jābūt efektīvākai, jo tikai 7% pasaules iedzīvotāju ir pakļauti adekvātai likumdošanai attiecībā uz ātrumu, braukšanu dzērumā, ķiveru un drošības jostu lietošanu.

5. Jāpārtrauc braukšana virs atļautā ātruma.

6. Jāmazina braukšana dzērumā. FIA uzskata, ka alkohola industrijai ir jārosina likumdošanas iniciatīvas, jāveic neatkarīgi pētījumi, aktīvāk jāuzrunā autovadītāji un jāsper citi soļi, lai šo braukšanu mazinātu.

7. Efektīvāk jāapkopo ceļu negadījumu statistika un analītiskāk tā ir jāizmanto.

8. Jārada jauns Globālais fonds drošākiem ceļiem, kuru izmantotu satiksmes drošības stiprināšanā dažādās pasaules valstīs.

9. Aktīvāk jāiesaista privātais sektors.

10. Jāattīsta un jāpilnveido savstarpējās koordinācijas tīkls.

Kampaņu atbalsta un tajā ir iesaistīti 13 satiksmes drošības vēstnieki – pasaulē pazīstami sportisti kā Rafaels Nadals, Felipe Massa, Fernardo Alonso un citi.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.