Desmit gados no OCTA līdzekļiem satiksmes drošībā ieguldīti 13,3 miljoni EUR

Laika posmā no 2006.gada līdz šim gadam satiksmes negadījumu novēršanas un profilakses pasākumos kopumā apdrošinātāji ieguldījuši 13,3 miljonus EUR no OCTA līdzekļiem.

Arī šajā gadā dažādos satiksmes drošības projektos paredzēts ieguldīt 1,25 miljonus EUR. Atbalstāmie projekti tiks paziņoti Ceļu satiksmes drošības padomes (turpmāk – CSDP) sēdē šo piektdien, kurā īpaša uzmanība tiks pievērsta arī kritiskajai situācijai uz valsts autoceļiem.

Lielākā daļa no OCTA polišu atskaitījumiem satiksmes drošības uzlabošanai ik gadu tiek novirzīti Iekšlietu ministrijas padotībā esošajām iestādēm. Pārējie līdzekļi tiek piešķirti citiem projektiem, kuru mērķis ir paaugstināt iedzīvotāju zināšanu un informētības līmeni par drošu satiksmi, piemēram, CSDD, LTAB, VUGD, LAMB un citu organizāciju rīkotajām informatīvajām kampaņām.

Šajā piektdienā, 10.martā notiks CSDP sēde, kurā paredzēts vērtēt 2016.gadā no OCTA līdzekļiem finansēto projektu rezultātus, kā arī piešķirt līdzekļus satiksmes drošības veicināšanas pasākumiem šajā gadā – kopumā 1,25 miljonus EUR. CSDP sēdē šogad īpašu uzmanību paredzēts pievērst valsts autoceļu uzturēšanai ziemas sezonā, plānotajiem un veiktajiem pasākumiem, lai novērstu kritisko situāciju uz valsts autoceļiem ar grants segumu.

“Situācija uz valsts autoceļiem uztrauc ne vien autovadītājus, bet arī apdrošinātājus. KASKO segmentā aizvien pieaug atlīdzību pieteikumu skaits par bojātajām automašīnām, savukārt brūkošie ceļi nu jau dara bažīgus arī OCTA apdrošinātājus, kuri saskaras ar CSNg, kas notikuši nekvalitatīva ceļu seguma dēļ. Draudīgajai situācijai uz valsts ceļiem nepieciešams ātrs un efektīvs risinājums, lai negadījumos neciestu cilvēku veselības un dzīvības,” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Foto: Latvijas Valsts Ceļi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.