Kriminālprocesa dēļ ceļu satiksmes negadījumā cietusī kļūst par situācijas ķīlnieci

Portāla iAuto.lv redakcijā vērsās kāda lasītāja pēc padoma, ko darīt situācijā, kad ceļu satiksmes negadījumā bojāts nekustāmais īpašums, taču to nevar savest kārtībā, jo apdrošinātājs vilcinās izmaksāt atlīdzību.

Foto: Ekrānšāviņš

Lasītājas iesūtītā vēstule:

Pirms mēneša manos vārtos un apstādījumos iebrauca automašīna. Tika izsaukta Ceļu policija un ātrā palīdzība, aizpildīti visi protokoli utt.Lai saņemtu apdrošināšanas atlīdzību kā cietušais, griezos pie vainīgā transportlīdzekļa apdrošinātāja (red. – minēts arī apdrošinātāja nosaukums).Tika aizpildīti visi nepieciešamie iesniegumi, iesniegtas fotogrāfijas no notikuma vietas, kā arī kopā ar firmu, kas izgatavo vārtus, sastādīta un iesniegta remontdarbu tāme. Taču man pēkšņi paziņo, ka atlīdzību izmaksāt nevar, jo Ceļu policija neesot vēl reģistrējusi šo negadījumu. Devos pie Ceļu policijas un viņi man skaidro, ka esot ierosināta krimināllieta šajā sakarā un ka Ceļu policija mani informēs par tālāko lietas virzību. Nu jau kopš negadījuma brīža ir pagājis mēnesis, ar mani vēl neviens no policijas vai apdrošinātājiem nav sazinājies. Vai man vispār ir iespēja saņemt šo atlīdzību par mantas bojājumu un cik ilgi vēl man būtu nepieciešams gaidīt? (vārtus aiztikusi neesmu, tā arī stāv bojāti) Kā man pareizāk būtu rīkoties šajā situācijā?

Šajā situācijā vislabāk būtu tikties ar apdrošinātāja pārstāvjiem un kopīgi izrunāt jautājumus, par kuriem atbildes var sniegt tikai apdrošinātājs, un noskaidrot, kādi ir situācijas iespējamie risinājumi. Varbūt, ka īpašniece šobrīd savu īpašumu var savest kārtībā par saviem līdzekļiem, saņemot kompensāciju vēlāk.

Arī policijā vajadzētu tikties vai vismaz mēģināt sazināties par kriminālprocesa gaitu. Ja kriminālprocesa virzītājs ir izmeklētājs vai prokurors, iespējams, viņš var izsniegt Jums izziņu priekš apdrošinātāja, ka atbildīgais par nodarītiem zaudējumiem procesa laikā nemainīsies, bet process ir nepieciešams, lai izlemtu par kriminālvajāšanas uzsākšanu vai soda apmēru, kas neietekmēs OCTA atlīdzības izmaksā noteikto atbildīgo. Kriminālprocesa laikā apdrošinātājs var pieņemt lēmumu izmaksāt avansu. Jāpiebilst, ka par šiem jautājumiem palīdzētu tikt skaidrībā advokākts.

Sliktākajā gadījumā vilcināšanās varētu norādīt uz apdrošinātāja vēlmi nemaksāt, kādēļ var rasties pamatotas šaubas par iespēju vispār saņemt cerēto atlīdzību. Varam cerēt, ka šoreiz apdrošināšanas atlīdzības izmaksa ir aizkavējusies tieši kriminālprocesa dēļ. Lai nebūtu ilgstoši jāgaida neziņā, iAuto iesaka mēģināt pašiem noskaidrot situāciju – tas, ja ne paskubinās iesaistītos darboties, tad vismaz ieviesīs kādu skaidrību. 

Ja Tev ir neskaidrības par kādu līdzīgu situāciju, vai arī ir fotogrāfijas un video no avārijas, videoreģistratora, Ceļu policijas vai citām nebūšanām uz mūsu ceļiem, tad sūti tās iAuto.lv redakcijai uz sociālajiem  tīkliem FacebookDraugiemTwitter vai uz e-pastu iAuto at iAuto .lv, vai šeit >>>

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.