Ātrumpārkāpēju ieradumi briesmās – ātruma kontrolei apsver iegādāties vidējās kustības ātruma radarus

Valsts nākotnē transportlīdzekļu vadītāju kontrolēšanai plāno iegādāties vidējās kustības ātruma radarus, aģentūrai LETA pastāstīja Satiksmes ministrijas (SM) Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

Viņš skaidroja, ka “Point to point” sistēma ir pietiekami dārga, turklāt pirms tās ieviešanas ir nepieciešams sakārtot likumdošanu, lai nerastos problēmas ar piemēroto sodu apstrīdēšanu.

“Sistēma darbojas šādi – šķērsojot konkrētu ceļa posma robežu pirmā mērierīce nofotografē automašīnas numurzīmi un piefiksē šīs robežas šķērsošanas laiku, savukārt izbraucot no konkrētā ceļa posma transportlīdzeklis atkal tiek nofotografēts. Pēc tam ar atbilstošu metodoloģiju tiek aprēķināts ar kādu vidējo ātrumu transportlīdzeklis pārvietojies konkrētajā ceļa posmā un salīdzināts ar šajā vietā oficiāli atļauto braukšanas ātrumu,” skaidroja SM pārstāvis.

Šobrīd nav zināms, kad valsts varētu šādas mērierīces iegādāties, taču Vectirāns pieļāva, ka tas varētu notikt tuvākajos piecos gados.

Savulaik par satiksmes drošību atbildīgo iestāžu sanāksmēs arī izskanēja ideja par tādu mērierīču iegādi, kas konstatētu vai šoferi ielu nešķērso pie sarkanā aizliedzošā signāla. Vectirāns norādīja, ka arī šis projekts ir pietiekami sarežģīts un dārgs, taču šobrīd projekts nav tik aktīvs, kā esošā fotoradaru ieviešana. “Šobrīd ir svarīgāk konstatēt to lielo ātrumu ar kādu pārvietojas šoferi un mazināt ātruma līmeni valstī. Turklāt mēs šobrīd nevaram strādāt visos virzienos vienlaicīgi,” uzsvēra Vectirāns.

Jau ziņots, ka šogad atbildīgās institūcijas – Valsts policija (VP) un Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) – turpinās darbu pie stacionāro un pārvietojamo fotoradaru ieviešanas.

Šobrīd uz Latvijas ceļiem strādā 40 stacionārie fotoradari. Šogad būs pieslēgti vēl 20 fotoradari un 2018.gadā – vēl 40.

Ar stacionāro fotoradaru iegādi nodarbojas CSDD, savukārt pārvietojamo radaru iegāde ir VP pārziņā. VP iepriekš bija izsludinājusi konkursu par pārvietojamo fotoradaru iegādi, taču dažādu iemeslu dēļ policijai jau aptuveni gadu neizdodas sekmīgi šo iepirkumu pabeigt. Šogad satiksmes dalībnieku kontrole būšot intensīvāka, jo plānots beidzot noslēgt iepirkuma konkursu par 15 pārvietojamo fotoradaru iegādi.

Pagājušajā gadā par stacionāro fotoradaru konstatētajiem pārkāpumiem piespriestas soda naudas 3,7 miljonu eiro apmērā, un visbiežāk šīs mērierīces pārgalvīgus braucējus konstatējušas Rīgā, Lielirbes ielā, un uz Jelgavas šosejas Ozolnieku novadā.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.