Tiesa skatīs krimināllietu pret Ogres pašvaldības policistu par traģiskas avārijas izraisīšanu

Ogres rajona tiesā plānots turpināt skatīt krimināllietu pret Ogres pašvaldības policistu Juri Lauzumu, kurš apsūdzēts traģiskas avārijas izraisīšanā 2013.gada februārī.

Lauzums apsūdzēts pēc Krimināllikuma 260.panta 2.daļas – par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

2013.gada 28.februārī traģiskais negadījums notika Daugavpils šosejas krustojumā ar Akmeņu ielu. Toreiz Pašvaldības policijas vecākā inspektora Lauzuma un cita kārtībnieka patruļmašīna sadūrās ar automašīnu “Volkswagen”, un “Volkswagen” vadītājs mira notikuma vietā. Ogres novada Pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis toreiz aģentūrai LETA paziņoja, ka ekipāžai, braucot uz izsaukumu, bija ieslēgti skaņas un gaismas signāli.
Prokuratūra uzskata, ka operatīvajam transportlīdzeklim nebija pamata lietot bākugunis un skaņas signālu un traukties lielā ātrumā.

Bojāgājušā vīrieša brālis Agris pauž neapmierinātību ar tiesas procesu un citiem apstākļiem. Viņš norāda, ka Lauzums joprojām pilda savus dienesta pienākumus un ir manīts vadām operatīvo transportlīdzekli.

Viņš piekrīt, ka Ogres domei nebūtu jāuzņemas tiesas vara, bet neskaidrs paliek fakts, vai patiesi tās rīcībā vai velmēs kā Pašvaldības policijas darba devējam nav iespējas šajā konkrētajā gadījumā izvērst arī savas sankcijas.
Mirušā radinieks norāda, ka lieta tiek iztiesāta Ogres rajona tiesā, kuras faktiskā adrese sakrīt ar to pašu adresi, kurā atrodas Valsts policijas Ogres filiāles kabineti un Ogres Pašvaldības policijas darbinieku krēsli.

Tagad sanākot tā, ka Ogres rajona tiesai ir interešu konflikts, jo dažus kabinetus tālāk tiek tiesāts noziegumā apsūdzētais policists.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.