“Amserv Grupa” svin 25 gadu jubileju

Lēmumam bija sava priekšvēsture no 1991.gada, kad Raivo Āvisto strādāja par vadītāju valūtas tirdzniecības uzņēmumā Amerest, kas sadarbojās ar Japānas kompāniju Sumitomo Corporation.

Šīs nedēļas sākumā 25 gadu pastāvēšanas jubileju atzīmē Amserv Grupa – viens no lielākajiem automašīnu tirdzniecības un apkalpošanas uzņēmumiem Baltijā, kas dibināts 1992.gada 30.janvārī Igaunijā, Tallinā.

Tieši pirms 25 gadiem seni draugi un kaimiņi Raivo Āvisto (Raivo Aavisto) un Raivo Kits (Raivo Kütt) Tallinas Mustamae rajonā izveidoja nelielu auto tirdzniecības uzņēmumu, kas nu ir kļuvis par vienu no lielākajiem auto tirdzniecības un pēcpārdošanas servisa uzņēmumiem Baltijā. Abiem tolaik bija veiksmīga karjera citās biznesa jomās, un jaunā biznesa izveidē tika investēti 12 000 rubļu, kas atbilda skolas direktora vidējai mēnešalgai Tallinā. Jaunā uzņēmuma nosaukums bija Amserv – saīsinājums no Auto Marketing and Service.

  • Igaunijas uzņēmums Amserv Grupa (Amserv Grupi) atzīmē savas pastāvēšanas ceturtdaļgadsimtu.
  • Veiksmīgs pirmais darbības gads motivē attīstīties vēl plašāk, un turpmāk izaugsme vērojama katru gadu.
  • Ekonomiskā krīze kā Amserv ieguvums, tiek paplašināts zīmolu klāsts un nostiprinātas pozīcijas tirgū.
  • Uz klientiem orientēts vienots komandas darbs veicina straujāku izaugsmi un klientu apmierinātību.

Lēmumam bija sava priekšvēsture no 1991.gada, kad Raivo Āvisto strādāja par vadītāju valūtas tirdzniecības uzņēmumā Amerest, kas sadarbojās ar Japānas kompāniju Sumitomo Corporation. Japānas uzņēmums bija pamanījis tirgus perspektīvu tikko kā neatkarību atguvušajās Baltijas valstīs un piedāvāja importēt Igaunijā dažādas Rietumu pasaules preces, tostarp automašīnas. 1991. gadā Raivo Sumitomo vārdā pārdeva Igaunijā pirmās desmit Toyota markas automašīnas un iemantoja Japānas partneru uzticību. Sekoja piedāvājums importēt gandrīz 100 automašīnu bez priekšapmaksas, un tas kļuva par impulsu uzņēmuma radīšanai, jo nebija nepieciešami kapitālieguldījumi preču iegādei. Abi jaunā uzņēmuma dibinātāji ievērojamu laiku vēl turpināja strādāt savās iepriekšējās darba vietās, bet Amserv ikdienas vadība tika uzticēta Alaram Metsonam (Alar Metsson) un Stenam Nugim (Sten Nugis). Dibināšanas gadā Amserv pārdeva 96 Toyota markas automašīnas, pirmā no tām bija Toyota HiAce minibuss.

Biznesa vide pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados krasi atšķīrās no tās, kāda tā ir šodien, un bija pakļauta dažādiem riskiem, tomēr auto tirdzniecība bija viena no veiksmīgākajām jomām, un jau 1993.gadā jaunajam uzņēmumam izdevās nopelnīt pirmo miljonu ASV dolāru, pārdodot 840 Toyota automašīnu. Turpmākajos gados viss nopelnītais tika ieguldīts uzņēmuma darbības paplašināšanā un attīstībā gan Igaunijā, gan Latvijā.

Lielākie izaicinājumi Amserv attīstībā bija 2005.gadā, kad tika pieņemts lēmums uzņēmumu atpirkt no akcionāriem, un 2009.gadā, kad sākās ekonomiskā krīze un auto tirgus saruka par 70% Igaunijā un par 80% Latvijā. Neraugoties uz ekonomiskajām grūtībām, tieši krīzes laikā Amserv izdevās nopietni paplašināties, pārpērkot cīņu ar krīzi zaudējošus konkurentu uzņēmumus Latvijā un Igaunijā. Tādējādi Amserv kļuva par Baltijā lielāko automašīnu pārstāvniecību ķēdi.

Raivo Āvisto, Amserv Grupas līdzīpašnieks: “Šo gadu laikā daudzi ir vēlējušies atpirkt no mums Amserv. Nenoliegšu, ka bijuši arī ļoti izdevīgi piedāvājumi. Taču mēs nevēlamies līdzināties tiem, kuri pēc uzņēmuma pārdošanas sēž mīkstā dīvānā un seko līdzi akciju cenām. Mēs vēlamies strādāt paši un būt aktīvi visos uzņēmuma attīstības procesos.” Pašlaik tiek domāts par Amserv tālāku paplašināšanos Lietuvas tirgus virzienā, gaidot piemērotāko brīdi vai iespējas.

Šobrīd Igaunijas uzņēmums Amserv Grupa (Amserv Grupi) ir viens no lielākajiem auto tirdzniecības un pēcpārdošanas servisa uzņēmumiem Baltijā. Latvijā Amserv Grupas uzņēmumi pārdod un apkalpo četrus auto zīmolus – Lexus, Toyota, Peugeot un Opel, kā arī nodrošina Chevrolet markas automašīnu servisu, bet Igaunijā Amserv Grupa pārdod un apkalpo Lexus, Toyota, Peugeot, Opel, kā arī Hyundai markas automašīnas un nodrošina servisu Chevrolet un SAAB marku automašīnām. Amserv Grupas ietvaros Latvijā darbojas trīs autocentri: Amserv Motors, Amserv Krasta un Amserv Liepāja. Kopumā Amserv Grupā visā Baltijā strādā vairāk nekā 450 darbinieku.

Piederība zīmolam Amserv Grupa nozīmē augstāko kvalitāti un īpašu attieksmi. Amserv ideja – piedāvāt pakalpojumus automašīnu īpašniekiem, nevis automašīnām. Uzņēmums pastāvīgi veic ieguldījumus apkalpošanas standartu un tirdzniecības tīkla attīstībā gan Latvijā, gan Igaunijā, lai piedāvātu visplašāko un pieejamāko pakalpojumu un preču klāstu auto nozarē kopsolī ar profesionālu apkalpošanu un radītu klientiem vēlmi piedāvātos produktus vai pakalpojumus iegādāties arī turpmāk.

Armands Vimba, Amserv Grupas Latvijas uzņēmumu vadītājs: “Šajos 25 gados ir bijuši gan kāpumi, gan kritumi, taču šobrīd var droši teikt, ka Amserv Grupa ir viens no stabilākajiem tirgus līderiem savā jomā. To izdevies panākt, pateicoties lieliskajam komandas darbam. Katrs atsevišķais Amserv autocentrs gan Igaunijā, gan Latvijā darbojas kā vienots zobratiņš visā lielajā uzņēmuma mehānismā. Un tikai tad, ja komanda ir vienota, tai ir kopīgi mērķi un vēlme būt labākajiem, uzņēmums spēj sasniegt arvien jaunas virsotnes. Vislabākais apliecinājums tam ir mūsu klientu pozitīvās atsauksmes ikvienā no mūsu autocentriem. Un, protams, vēlme iegādāties savu auto tieši kādā no Amserv autosaloniem un uzticēt tā tālāku apkalpošanu mūsu autoservisos.”

Amserv kopumā ir 11 pārstāvniecību Igaunijā un Latvijā, un visās ir veikti būtiski renovācijas darbi. Amserv Motors tikko kā pilnībā atjaunotais Lexus autosalons, kas nes “Lexus Rīga Krasta” vārdu, piemēram, ir pirmais jaunā Lexus vizuālā koncepta ietvaros izveidotais Lexus autocentrs visā Baltijā.

Amserv devīze Latvijā: Labi auto – Labā vietā!

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.